in

En iyi hint filmleri

Dünya genelinde otoritelerden Ve IMDb oylarından en yüksek puanı alan en iyi hint filmleri

#1 PK

Yapımı : 2014 - Hindistan

Tür : Dram , Komedi

Süre: 152 Dakika

3 idiots’un yönetmeni Rajkumar Hirani çektiği filmde eleştiriye açık bir konu seçilmiş. Özellikle Hindistan gibi binlerce dini içinde barındıran bir ülkede kabul edilmesi zor olabilecek bir eleştiri filmi yapmak cesaret isteyen bir durum olsa gerek. Filmin Konusu; Daha önceleri hiç kimsenin sormadığı ve aklına gelmeyen sorular sormaya başlayan PK milyonlarca insanı manevi bir yolculuğa çıkarır. Peekay tanıştığı insanlarla iletişim kurmaya çalıştığı her seferinde anlar ki tüm istekleri gerçekleştiren biri vardır. Ondan bir şeyler istersen sana mutlaka verir. Bu kişinin Tanrı olduğunu öğrenir ve isteğini gerçekleştirmesi için Tanrıyı aramaya koyulur. 

submitted by

#2 English Vinglish |

Yapımı : 2012 - HindistanTür : Aile ,  Dram ,  KomediSüre: 134 Dak.

İngilizcesi olmadığı için,  kocası ve kızının küçük hakaretlerine hergün katlanmaya çalışan bir ev kadınının hikayesi anlatılıyor.Bir gün kız kardeşinin yanına gider ve o günden sonra hayatında büyük bir değişim olur.İngilizce kursuna yazılmaya karar verir ve orada kendisine değer vermeyi öğreten bir grup insanla tanışır.

submitted by

#3 Slumdog Millionaire | Milyoner

Yapımı : 2008 - İngiltereTür : Dram ,  Gerilim ,  RomantikSüre: 120 Dakikaİki kardeşin çocukluk yıllarından yetişkinliklerine doğru uzanan hikayeyi izliyoruz Slumdog Millionaire’de. Film, Jamal’ın “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasına katılması üzerinden ilerliyor. Geçmişle geleceği ustalıkla birleştiren filmde geçmişten ve gelecekten seyirciye yansıtılması gereken her ayrıntı tam vaktinde aktarıyor. Slumdog Millionaire, her bir öğesiyle övgüyü hak edebilecek bir yapım. Filmin içeriğine gelirsek;

Jamal Malik Mumbai’nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan’da katıldığı bir bilgi yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır.Şovun o gecelik bitmesinin ardından Jamal, eğitimsiz olan birinin bu kadar büyük başarıyı ancak hile yoluyla gösterebileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Ama yarışmadaki her sorunun cevabıyla o gece Jamal’ın inanılması zor gerçek hikayesi ortaya çıkacaktır. Fakat sadece bir soru gizemini korur…

submitted by

#4 Manam

Yapımı: 2014 – Hindistan

Tür: Dram, Fantastik, Komedi

Süre: 150 Dakika

Radha ve Krishna evli ve Bittu isminde çocukları vardır. Bittu’nun anne ve babası bir yolculuk sırasında kaza geçirip ölürler. Bittu daha sonra anne ve babasının reenkarnasyon ile genç vücutlara girdiğine inanır ve bu gençleri bir araya getirmeye karar verir.

submitted by

#5 Paa

Yapımı : 2009 - Hindistan

Tür : Dram

Süre: 133 Dakika

Progeria yani yaşlılık hastalığını konu alan filmde Auro 12 yaşında bir çocuk olmasına rağmen ihtiyar bir adamın görüntüsüne sahip. Farklı bir konuya değinen filmde istenmeyen birisi olmayı yine farklı şekilde anlatıyor. Hint filmlerine özgü müzikle hıçkırık olma diyor. “Hichki hichki” 

submitted by

#6 Gandhi | Gandi

Yapımı: 1982 - İngiltere ,  HindistanTür:Biyografi ,  Dram ,  TarihSüre:191 DakikaSömürgeciliğe direnmek dendiğinde, geçen yıllara rağmen akla gelen isim değişmedi. Onun adı “Mahatma Gandhi”.İngiliz sömürgesinde olan Hindistan’ı bağımsızlığına kavuşturmak için kendi deyimiyle “Pasif Direniş” mücadelesini başlattı. Yıllarca verdiği bu mücadele sırasında halkının silaha sarılmaması ve şiddete başvurmaması için “Uğrunda ölmeyi göze alacağım birçok dava var ama uğrunda öldüreceğim hiçbir dava yoktur”  sözünü benimsetmek adına birçok kez ölüm orucunu tutmuştur.

Biyografi türünde en iyi filmlerden biri kabul edilen “Gandhi”, onun hayatı boyunca yaşadıklarını, nelerin onu böylesi bir mücadeleye zorladığını ve bu mücadelede yaşananları en iyi şekilde özetliyor.Verdiği mesajlarla insanlığa ders verir nitelikte bir hayat yaşayan, bugün bile birçok lidere örnek olması gereken Gandhi’nin 40 yılını anlatan film.

submitted by

#7 Table No. 21 | Masa 21

Yapımı: 2013 - Hindistan

Tür: Gerilim

Süre: 108 Dakika

Orta halli bir yaşamları olan çiftin kendi ekonomik güçleriyle karşılayamayacakları, her şey dahil bir tatil kazanırlar. Tatil, Fiji adasında, rüya gibi bir tatil köyündedir.

Tatillerini çok güzel bir şekilde geçirirken  gittikleri yerde bir teklif alırlar.

Bir oyun oynayacaklardır ve sonucunda hayal bile edemeyecekleri bir paraya sahip olacaklar.

Oyun basit gibi görünse de gittikçe garip bir hal almaya başlar ve hiç tahmin etmeyeceğiniz bir sonla karşı karşıya kalırsınız.

submitted by

#8 Ghajini

Yapımı : 2008 - Hindistan

Tür : Aksiyon ,  Dram ,  Gizem , Psikolojik

Süre: 183 Dakika

Filmin süresi 3 saat çok uzun olsada çaldığı vaktin hakkını veren bir film.

Film eleştirel yönüyse şöyle;kısa süreli hafıza kaybı,hatırlama yöntemleri vs akıl defteri (memento) filminden esinlenildiği görünsede kendini izlettiriyor.

Filmin konusu bambaşka yere çekmeyi başarmış.Etkileyici duygusal sahneleri Aamir Khan'ın film tarzında görebileceğimiz türden.

submitted by

#9 3 Idiots | 3 Aptal

Yapımı : 2009 - Hindistan

Tür : Dram ,  Komedi ,  Romantik

Süre: 170 Dakika

Film özet olarak Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor. 

Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı başlarından geçenler ve hayattan aslında ne istedikleri. 

submitted by

#10 Taare Zameen Par Fragman | Her Çocuk Özeldir

Yapımı : 2007 - Hindistan

Tür : Dram , Psikolojik

Süre: 165 Dakika

Hem güldürüp hem ağlatan duygu yüklü muhteşem bir film. 

Ayrıca eğitimin sistemine yaptığı eleştirisi yerinde olmuş.Bollywood sevmeseniz de bu filmden sonra fikriniz değişebilir. 

Henüz 8 yaşında olan küçük bir çocuk hem ailesi hem de okul çevresinde farklı bir biçimde tanınmaktadır. Kelimeleri söylerken zorlanan ve öğrenme güçlüğü çeken çocuk, Disleksi denilen genetik bir bozukluk yaşamaktadır. Ancak bunun derinliklerine şimdiye kadar kimse inmemiş ve küçük çocuğu problemli gözlerle izleyenlere karşı, onun resim öğretmeni olan Ram (Aamir Khan) farklı şekilde yaklaşır.

submitted by

#11 Barfi | Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur

Yapımı : 2012 - Hindistan

Tür : Dram ,  Komedi ,  Romantik

Süre: 151 Dakika

Charlie Chaplin filmlerini andıran az dialog ile çok şey anlatan sıkılmadan izleyebileceğiniz duygusal bir o kadar da eğlenceli bir film. Barfi hem işitme hemde konuşma özürlü bir gençtir. Shuriti adında genç bir kıza aşıktır Fakat Shuritinin ailesi onun normal Bir erkekle evlenip iyi bir mutlu hayat kurmasından yanadır. Barfi bu umutsuz aşkdan yorulmuş yepyeni bir hayata başlamıştır. Bu arada Jhilmil adında yeni bir sevgilisi de olmuştur. Fakat polis tarafından da aranmaktadır tam bu dönemde tekrar karşısına çıkan Shuriti bütün dengelerini alt üst etmiştir. Artık Barfi bir seçim yapmak zorundadır.

submitted by

#12 Dil Bechara |

Dil Bechara izle, Yıldızlarımızdaki Hata romanından uyarlanan aşk ve komediyi sonuna kadar yaşayacağınız 2020 Hint filmini Full hd izleyiniz. Yoğun istek üzerine herkesin beklediği Hint filmi Dil Bechara filmini yayınlıyoruz. 2020 yılında bence en çok izlenecek olan filmlerinden birisi olan filmin konusu ise şu şekilde. Herkesin yakından tanıdığı John Green'in herkes tarafından beğeni ile okuduğu (Yıldızlarımızdaki Hata) romanı Bolywood sinemasına bombo gibi düştü. Kizie ve Manny adındaki iki kendi halinde gencin oldukça tutkulu ve gerçekci aşklarını konu alan bu filmde aşkın nasıl bir komediye dönüştüğünü kolaylıkla görüyoruz.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Mukesh Chhabra'ın yaptığı 2020 Dil Bechara filmi İMDB den tam tamına 9.9 gibi bir puan alarak ne kadar çok kaliteli bir film olduğunu ap açık kanıtlamıştır. 101 dakika süren bu Hint filmi sizler için sitemizde yer verdik.

submitted by

Add your submission

Image Video Audio Embed

This field is required

Drop Images Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Get image from URL

Maximum upload file size: 2 MB.

Processing...

This field is required

Drop Video Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Add

Some of the supported services:

Maximum upload file size: 8 MB.

Processing...

This field is required

Drop Audio Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Add

Some of the supported services:

Maximum upload file size: 5 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Some of the supported services:

Processing...

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Kitaplardan uyarlanan filmler (Open list) (9 submissions)

İstismar konulu filmler (Open list) (7 submissions)