in

IMDB Puanı 8 ve üzeri olan muhteşem filmler

Seyirciler verdiği oylar sonucunda IMDb puanı 8 ve 8 üzeri olan filmler;

#1 Kanlı Elması, IMDB Puanı 8.1

Yapımı : 2006 - ABD ,  Almanya

Tür : Aksiyon ,  Dram ,  Suç

Süre: 143 Dakika

Birçok kıtada birçok ülkede yeraltı ve yerüstü kaynaklar için insanlar katledildi. Afrika bu zulme en çok mağdur kalan kıtalardan bir tanesidir. Afrika’da Kongo, Fildişi Sahilleri,  Angola ve Sierra Leone gibi bölgelerde çıkarılan elmaslar kaçakçılar tarafından Avrupa ve ABD’de satılıyor. Elde edilen parayla da silah alınıyor ve çocuklar “çocuk asker” haline getiriliyor.

Film gösterime girdiği yılda elmas pazarını da karıştırmış. Bu pazarın hakimi bir şirket,  Jennifer Lopez ve Beyonce’a Altın Küre sırasında elmas takmaları karşılığında bir Afrika yardım kuruluşuna bağış yapacaklarına dair söz vermiş.

submitted by

#3 Siyah Kuğu, IMDB Puanı 8.1

Yapımı : 2010 – ABD

Tür : Psikolojik , Gerilim

Süre: 108 Dakika

Kendine güveni olmayan bir balerinin şizofreni hikayesi.

Beyaz Kuğu ile kötülüğün, şehvetin temsilcisi Siyah Kuğu'yu aynı anda canlandırabilecek bir balerin arıyordur. Nina bunu gerçekleştirebilmek için elinden geleni yapsa da, bu rol için başka bir rakibi daha vardır. İki genç balerin arasındaki rekabet ilginç bir dostluğa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla yüzleşmeye başlar. Natalie Portman ve Mila Kunis’den muhteşem oyunculuk.

submitted by

#4 Diriliş, Revenant, IMDB Puanı 8.1

Yapımı : 2015 – ABD

Tür : Dram ,  Macera

Süre: 151 Dakika

Film bir grup kürk avcısının Kızılderililer tarafından saldırıya uğraması ile başlıyor. Kızılderililerden kaçarken kürk avcısı H. Glass bir ayı tarafından saldırıya uğrar ve yürüyemez hale gelir. Kendisi dâhil kimse Glass’ın yaşayacağına inanmaz. Ancak olayların gelişimi ve hayatta kalma içgüdüsüyle kendisini intikam dolu bir mücadele bulur. DiCaprio’nun Oscar alması bir yana bu film yine de izlenir. İnsan, doğa ve intikam…

submitted by

#7 Marslı, IMDB Puanı 8.1

Yapımı : 2015 - ABD

Tür : Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Gerilim ,  Macera

Süre: 141 Dak.

2013 yılında Yerçekimi (Gravity), 2014 yılında Yıldızlararası(İnterstellar) ve bu yıl Marslı(Martian). Her üç filmde farklı olsada ortak noktaları hayatta kalma mücadelesi.

Bu filmimizde Marsta istenmeyerek terk edilen bir astronotun, hayatta kalma ve eve dönme mücadelesi anlatılıyor.Sınırlı teçhizat ve erzakla koskoca gezegende yapayalniz kalan kahramanımızın mücadelesi de böylece başlıyor.Yabancı bir gezegende ki bu çaresiz adamın hayatta kalma mücadelesi

submitted by

#9 Spotlight, IMDB Puanı 8.3

Yapımı : 2015 - ABD

Tür : Gerilim, Dram

Süre: 128 Dakika

Hiç bir gerçek gizli kalmaz…

Filmde, 1970-1982’li yılları arasında Boston’da yaşayan rahiplerin, fakir ve kimsesiz çocuklara yaptıkları cinsel tacizlerin “The Boston Globe” gazetesi spotlight araştırmacı ekibi çalışanları tarafından 2002 yılında açığa çıkarılmasını anlatılan gerçek bir hikaye.. 

Yıllarca, dindarların tepkisinden çekinip görmezden gelinen ve din duygusunun zayıflayacağı düşünülerek olaylara göz yumulması, toplumun her kesiminin bu durum karşısında sessiz kalması, rahiplerin çocuk istismarı suçunu daha kolay işlemelerine yol açar. Ve “Spotlight” takımı Boston’ın üst düzey dini, yasal ve idari birliğine ait on yıllarca gizlenen gerçeklere parmak basar.

submitted by

#11 Mandalina Bahçesi, IMDB Puanı 8.4

Yapımı : 2013 - Estonya ,  Gürcistan 

Tür : Dram ,  Savaş

Süre: 87 Dakika

Mandalina Bahçesi bir savaş  filmi değil  insanlık öyküsü. 

Gürcü-Çeçen savaşını alıp bir evin içinde minyatür bir savaş haline getirip bize sunuyor. Dinsel ve milliyetçi bir nefret ile başlayan süreç az ama öz diyaloglarla devam ediyor.Savaşın tam ortasında kalan 2 yaşlı adamın gözünden Gürcistan ve Çeçenistan savaşını gözler önüne seren hikayeyi izlemelisiniz

submitted by

#13 Pk, IMDB Puanı 8.4

Yapımı : 2014 - Hindistan

Tür : Dram , Komedi

Süre: 152 Dak.

3 idiots’un yönetmeni Rajkumar Hirani çektiği filmde eleştiriye açık bir konu seçilmiş. Özellikle Hindistan gibi binlerce dini içinde barındıran bir ülkede kabul edilmesi zor olabilecek bir eleştiri filmi yapmak cesaret isteyen bir durum olsa gerek. Filmin Konusu; Daha önceleri hiç kimsenin sormadığı ve aklına gelmeyen sorular sormaya başlayan PK milyonlarca insanı manevi bir yolculuğa çıkarır. Peekay tanıştığı insanlarla iletişim kurmaya çalıştığı her seferinde anlar ki tüm istekleri gerçekleştiren biri vardır. Ondan bir şeyler istersen sana mutlaka verir. Bu kişinin Tanrı olduğunu öğrenir ve isteğini gerçekleştirmesi için Tanrıyı aramaya koyulur.

submitted by

#15 Kelebek, IMDB Puanı 8.4

Yapımı: 1973 - ABD, Fransa

Tür: Biyografi, Dram, Suç

Süre: 151 Dakika

Filmin yazarının gerçek hayat hikayesinden alınma bir yapım olan Papillion filmi haksız yere hapis yatan “Papillon’‘lakaplı mahkumun özgürlüğünü elde etme adına giriştiği akıl almaz mücadelesini anlatıyor. Fransız Guyana’sında (Fransa’nın deniz aşırı ili) kaçışı olmayan bir hapishaneye gönderilir. Hapishanede insan onuruna aykırı cezalara çarptırılan mahkumların halleri göz önüne alındığında film cezalandırma sistemine de eleştiri oklarını yöneltir.

Sadece hapishane filmlerini sevenler için değil, tüm sinemaseverlerin izlemesi gereken bir özgürlük başyapıtı.

submitted by

Add your submission

Image Video Audio Embed

This field is required

Drop Images Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Get image from URL

Maximum upload file size: 2 MB.

Processing...

This field is required

Drop Video Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Add

Some of the supported services:

Maximum upload file size: 8 MB.

Processing...

This field is required

Drop Audio Here

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Add

Some of the supported services:

Maximum upload file size: 5 MB.

Processing...

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Some of the supported services:

Processing...

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Ütopik ve distopik konulu filmler (Open list) (14 submissions)

Soykırım ve savaş konulu 2. dünya savaşı filmleri (Open list) (12 submissions)