..

LGBT konulu en iyi filmler

LGBT Nedir: Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transgender birliğini göstermek ve cinsel kimlik ve cinsel yönelimleri tanımlamak için semboller kabul edilir,

#1 TomBoy

TOMBOY

Yapımı : 2011 - ABD ,  Fransa

Tür : Aile ,  Dram ,  Gençlik

Süre: 84 Dakika

Küçük bir çocuğun kimlik ve cinsiyet karmaşasını oldukça gerçekçi bir dille anlatan filmde hikayenin dramatize edilmemesi de yerinde bir karar olmuş fakat birazcık dram filmi çok daha iyi pişire bilirdi. Cinsel kimlik çatışması temalı bu film izlenmeli. Konusu; Laure bir oğlan çocuğunu andırdığından anne ve babası onun erkek kıyafetleri giymesine itiraz etmezler ve yeni taşındıkları mahallede tanıştığı kız arkadaşı adını sorduğunda Laure bir an düşünüp, Mickaël der. Bu yalan başına büyük dertler açacaktır.

oluşturan

#3 Mavi En Sıcak Renktir

Yapımı : 2013 - Fransa

Tür : Dram ,  Romantik ,  Erotik

Süre: 179 Dak.

Film genç bir kadının kendini keşfetmesiyle başlayan büyüme öyküsünü anlatmasının yanı sıra kadın-erkek ilişkisinde meydana gelen sorunların ve duygunun iki kadının arasında da benzer şekilde yaşanabildiğini gösteriyor. Filmde anlatılan aşk öyküsü heteroseksüel bireylerin eşcinsellere karşı önyargılı bakış açılarının yıkılması hedef alınmış olsa da birçok eleştirilerin ortak noktası filmdeki uzun sevişme sahneleri. Bu sahnelerin daha kısa tutulması hitap eden izleyici kitlesini olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Bu haliyle sevişme sahneleri en kaba tabirle pornoya dönüştüğü açık.

oluşturan

#5 Philadelphia

Philadelphia

Yapımı : 1993 - ABD

Tür : Dram

Süre: 125 Dakika

Avukatlık şirketinde çalışan Andrew Beckett’in eşcinsel ve  AIDS hastası olmasının ortaya çıkmasıyla şirketten atılması ve avukatın buna karşı verdiği mücadele konu ediliyor. Philadelphia, AIDS teması üzerine çekilen ilk film olma özelliği taşımaktadır.LGBTİ bireylerinin yaşadığı zorlukları, dışlanmaları, ayrımcılığı gösteren tabu yıkan bir filmdir. Herkesin izlemesini tavsiye ederim. İyi seyirler.

oluşturan

#7 Erkekler Ağlamaz

Yapımı : 1999 – ABDTür : Dram - BiyografiSüre: 118 Dakika1972-1993 yılları arasında yaşayan Teena Brandon’nın gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan film Teena’nın trajik hayat hikayesine odaklanıyor.

Hangi ülkeden ya da toplumdan olursanız olun cinsel kimliğinizi ya da yöneliminizi yaşayamazsınız çünkü ötekileştirilmişsinizdir.Seksüel kimlik bunalımı yaşayan Teena’nın gerçek problemi kim olduğunu bilmemek değildir. O kim olduğunu biliyor ama pantolonuna çorap sokup, göğsüne bandaj sararak saklamaya çalıştığı bedeni bunu doğrulamıyor.Gittiği şehirde yeni tanıştığı insanlara kendini erkek olarak tanıtan ve bir süre kadın olduğunu unutarak yaşayan genç kızın trajik hikayesini izlemelisiniz.

oluşturan

#9 Sınırsızlar Kulübü

Yapımı : 2013 - ABDTür : DramSüre: 117 DakikaFilmin hikayesi 1985 yılında Texas’ın Dallas şehrinde geçiyor. AIDS’in daha yeni ortaya çıkmaya başladığı bu dönemde hastalığa yakalanan heteroseksüel bir adamın ölüme ve ilaç şirketlerine karşı verdiği mücadeleyi anlatan güzel bir film.

Konusu itibariyle AIDS hastalığı, homofobik insanlar, transseksüellik, ilaç sektörünün kirlenmiş yüzü gibi birçok eleştiriyi barındıran bu film kesinlikle izlenmeli. İyi seyirler…

oluşturan

Bu içeriğe ekleme yap

Resim Video Ses Embed

This field is required

Fotoğrafı buraya yükle

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Fotoğrafı Linkten Getir

Maksimum boyut 2 MB.

İşleniyor..

This field is required

Videoyu buraya ekle

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Ekle

Desteklenen sitelerden bazıları:

Maksimum boyut 8 MB.

İşleniyor..

This field is required

Sesi buraya ekle

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Ekle

Desteklenen sitelerden bazıları:

Maksimum boyut 5 MB.

İşleniyor..

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Desteklenen sitelerden bazıları:

İşleniyor..

Popgaf'a içerik eklemek eğlenceli ve kolaydır! Tıkla sen de içerik ekle!

Bu içeriğe puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Soykırım ve savaş konulu 2. dünya savaşı filmleri(Açık Liste) (12 madde)

Sinemanın en romantik filmleri(Açık Liste) (8 madde)