..

Tarihe adını yazdırmış 8 adamın Trajikomik ölümü

İşte birbirinden ilginç ölüm şekilleri

#1 Alman İmparatoru Friedrick Barbarossa

Ünlü Alman İmparatoru Friedrick Barbarossa 1190 yılında Haçlı seferleri sırasında öldü. Fakat pek de ihtişamlı bir şekilde değil. Güzergahları üzerindeki dağı tırmanarak geçmek yerine nehirden yüzüp geçeceğiz diyen Barbarossa, adamlarına bunun mümkün olduğunu göstermek için nehre atlamış ve bir daha çıkamamıştır. Daha sonrasında da 3. Haçlı seferinde müslümanlar Haçlıları hezimete uğratmışlardır.

#3 Viski Baronu Jack Daniel

Jack Daniel hepinizin bildiği Jack Daniel's markasının kurucusu olan oldukça zengin bir viski damıtıcısı iş adamıdır. Bir akşam çok sinirlenen Jack Daniel dolabını tekmeledi  ve ayağı enfeksiyon kaptığı için ayağını kestiler. 1911'de de kangrenden öldü.

#4 Sihirbaz Harry Houdini

1926 yılında dünyanın en meşhur sihirbazı olan Harry Houdini, midesine aldığı tüm darbelere dayanabilmesiyle ünlüydü. Yine bir şova hazırlanırken 2 tane öğrenci prova odasına girdi ve Harry'nin midesine çok sert bir şekilde bir iki kez vurdu. Harry her türlü vuruşa dayanabilirdi ama önce kendisini kasması gerekiyordu. Öğrenciler buna izin vermemişti. Harry o gün aşırı ağrıyla çıktı ve şovunu yaptı ertesi gün de cam çekişerek şovun yaptı sonra ise bağ yırtılmasından dolayı öldü.

#5 Bilgin Sir Francis Bacon

Francis Bacon 1626 yılında "tavuk karla doldurulursa bozulmadan durabilir mi?" sorusuna cevap aramak için karda tavukla beraber saatlerce durdu. Daha sonra da karda o kadar durmaktan dolayı hastalanarak öldü.

#6 Eshilos

Antik Yunan'da bir trajedi yazarı olan Eshilos ölüm şekilyle hatırlanan bir kişidir. Rivayete göre M.Ö. 455 yılında Eshilos'un kafasını kaya zanneden bir kartal kaplumbapayı Eshilos'un kafasına fırlatmış ve Eshilos'u öldürmüştür.

#7 Draco

M.Ö 17. yüzyılda yasa koyucusu olan Draco, halk tarafından o kadar seviliyordu ki bu sevgi onu ölürdü. Yine bir gün sahende yeni koyduğu yasaları okurken halk dayanamayıpp, şarpkalarını montlarını Draco'nun üzerine fırlatıp sevgi göstermek istedi. Bu Draco'nun sonu oldu çünkü nefessizlikten öldü.

#8 Jimi Hendrix

Jimi Hendrix birçok müzik duayeni tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitarist olarak bilinir. Fakat kötü bir alışkanlığı vardı o da uyuşturucu bağımlısı olması. Bir gün uyuşturucuyu çok kaçıran Jimi Hendrix, aşırı derecede kusarken kendi kusmuğunda boğulmuştur.

Popgaf'a içerik eklemek eğlenceli ve kolaydır! Tıkla sen de içerik ekle!

Bu içeriğe puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

En değersiz para birimleri(Açık Liste) (15 madde)

Dünyanın en eski 8 haritası