..

Türk sinemasının en çok izlenen filmleri

Türk sinemasına son dönemlerde damgasını vuran en iyi filmler

#1 Eşkiya

Türk sinemasının modern zamanlarındaki ilk büyük gişe patlamasını gerçekleştiren Eşkıya'nın bu başarısı, 1980'li yıllardan itibaren üretim ve seyirci sayısı bakımından büyük bir çöküş yaşayan Türk sinemasının kaderini değiştiren bir dönüm noktası sayılmaktadır.Şner Şen bu film hakkında:' Bu film de insanımızı, kendi öz kişiliğimizi beyazperdeye aktarmaya çalıştık. Bizi anlatarak evrenselliğe ulaşım yolunu bulacağımızı sanıyoruz'' demiştir.

oluşturan

#2 Başka Semtim Çocukları

Yeni Türkiye Sinemasının guzide örneklerinden Başka Semtin Çocukları, varoşta sıkışmış ve yalnızlığa mahkum edilmiş, sınırlara itilmiş lümpen proleterta gençliğin sıyrılma mücadelelerini başarıyla sinemaya aktarıyor. Film de herkesin bir acıklı hikayesi anlatılıyor.

oluşturan

#3 Canım Kardeşim

Tarık Akan, Halit Akçatepe'nin başrollerinde oynadığı film komedi tarzın dada görünse de bir dram filmidir. Kanser olan kardeşini yaşatmak ve eğlendirmek için her şeyi yapan bir abiyi ve ona destek olan yakın arkadaşının yaptığı olayları anlatıyor film. Film de gülerken bir anda hüzünlenerek ağlamaya başlıyorsunuz. Türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dram filmi olarak ta adlandırılmaktadır.

oluşturan

#4 Ağır Roman

Film Metin Kaçan'ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır ve dönemin en çok ses getiren filmlerinden biri olmuştur. Eser adını ağır bir Roman oyun havasından alır. Fil m de o güne kadar işlenmeyen eş cinsellik ve  seri katil konuları da Türk sinema film tarihine bu filmle girmeye başlamıştır. 90 yıllar da romanların yaşadığı hayatı konu almıştır film.

oluşturan

#6 Gönül Yarası

Şener Şen ve Meltem Cumbul'un başrollerin de oynadığı film de emekli bir öğretmen ve Pavyonda çalışan kadının karşılaşmalarıyla hayatlarının ne kadar değiştiğini anlatan güzel bir film. Film de acıklı olaylar daha ağır basmakta ve hüzünlü hikayeler bir birinin ardına gelmektedir.

oluşturan

#7 Bir Kadının Anotomisi

3 evlilik yaşayıp ama sürekli mutlu olamayan bir kadının hikayesini anlatıyor. İlk evliliğin de severek ve mutlu bir hayatı olan kadının kocasının ölmesiyle mutsuz oluşu ve mutluluğu 2. evliliğin de arayıp ondada hüsrana uğrayan ve 3. evliliğin de mutlu olacağına inanan bir kadının hikayesini anlatıyor.

oluşturan

#8 Tabutta Rövaşata

İstanbul da ki evsizleri ve yaşam tarzlarını anlatan 90'lı yılların efsane filmlerin den. Film mahsun'un hayatını ve eroinman bir kıza aşık oluşunu anlatan ve açlıktan ve evsizlikten düştüğü durumları anlatan bol ödüllü Türk filmlerin den birisi. Aynı zaman da filmde her kesin kendine göre bir cenaze merasimi ve anma şekli olduğunu anlıyoruz. Filmin efsane repliği ise (Çıkma Ekmek var mı?)

oluşturan

#9 Beynelmilel

80 dönemi olaylarını anlatan film:Bir yandan sıkıyönetim birimleri ve yöresel orkestra, bir yandan da devrimci gençler tarafından birbirinden habersiz olarak yürütülen bu karşılama hazırlıklarının karışması sonucunda herkesi şaşırtacak olaylar ve yaşanan karışıklıklar biraz komik biraz hüzünlü şekilde ele alınmıştır.

oluşturan

#10 Mutluluk

Amcası tarafından tecavüze uğrayan ve töre yüzün den ölüme mahkum edilen Meryem'in hikayesi acıklı olarak anlatılmaktadır. Film kitapla aynı sonu paylaşmıyor. Kitabını okuyupta filmini izlemeyen veya filmini izleyip kitabını okumayanlar için sonu söylemiyorum. izleyin ve siz karar verin hangisinin daha iyi olduğuna.

oluşturan

Bu içeriğe ekleme yap

Resim Video Ses Embed

This field is required

Fotoğrafı buraya yükle

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

Fotoğrafı Linkten Getir

Maksimum boyut 2 MB.

İşleniyor..

This field is required

Videoyu buraya ekle

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Ekle

Desteklenen sitelerden bazıları:

Maksimum boyut 8 MB.

İşleniyor..

This field is required

Sesi buraya ekle

or

You don't have javascript enabled. Media upload is not possible.

e.g.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Ekle

Desteklenen sitelerden bazıları:

Maksimum boyut 5 MB.

İşleniyor..

This field is required

e.g.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Desteklenen sitelerden bazıları:

İşleniyor..

Popgaf'a içerik eklemek eğlenceli ve kolaydır! Tıkla sen de içerik ekle!

Bu içeriğe puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Din konulu filmler(Açık Liste) (10 madde)

Paralel evren konulu filmler(Açık Liste) (4 madde)