in

Mynet, oyun şirketi Rare Forge hisselerini satın aldı (webrazzi.com)

Mynet, yeni nesil bir mobil oyun şirketinin yüzde 50 hissesini satın aldığını duyurdu.

Mynet’in Funpac ile hyper-casual mobil oyun yayıncılığına adım attığını 2019 yılının Ekim ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan Mynet, yeni nesil bir mobil oyun şirketinin yüzde 50 hissesini satın aldığını duyurdu.

Türkiye’de önemli potansiyel taşıyan oyun stüdyolarına finansal ve pazarlama ihtiyaçlarının yanı sıra mentorluk, koçluk, oyun tasarımı gibi alanlarda destek de veren Mynet, paylaşılan bilgilere göre Rare Forge firmasının yüzde 50 hissesini satın aldı.

Ülkemizdeki sektöre baktığımızda birçok yetenekli oyun stüdyosu ve bu işe gönül vermiş gençle karşılaştıklarını dile getiren Mynet Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Aksoy, bunların büyük çoğunluğu oyun stüdyosu olarak ekonomik kar ve büyümenin sınırlı kalacağını bilmelerine rağmen, finansal sıkıntılar nedeniyle hypercasual dediğimiz kısa soluklu oyunlar yapmak zorunda kaldığını da paylaştı.

Mynet olarak bu stüdyoların hayallerini gerçekleştirerek uzun dönemli marka oyunlar yaratması gerektiğine ve bu sayede Türk oyun sektörünün bir üst seviyeye çıkabileceğine inandıklarını da belirten Aksoy, 2021 yılında 5 yeni oyunun global lansmanını planladıklarını ve bunların bazıları üzerinde iki yıldır çalıştıklarını da dile getirdi.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Git Kargo, 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı (webrazzi.com)

Google Chrome, sayfa yüklemeleri artık daha hızlı olacak (webrazzi.com)