..

Baş neden ağrır? Baş ağrısını nasıl geçer?

Doktora gitmeden baş ağrısını geçirmek de mümkün.Dayanılmaz baş ağrılarını gidermek kontrolünüzde

Yoğun baş ağrınız varsa, bu gününüzü mahvedebilir. Yoğun baş ağrısı genellikle öğleden sonra gelişir ve donuk sıkışma veya bir yüksek basınçlı gibi hissedebilecek hafif veya orta derecede ağrıya neden olur. Yoğun baş ağrıları boyun, omuz ve kafa derisi kasları gergin olduğunda ortaya çıkar. Bazı insanlar zaman zaman gerginlik baş ağrıları yaşarlar.

Sık baş ağrılarınız varsa (haftada bir veya iki kereden daha sık), işte baş ağrısından nasıl kurtulacağınızı gösteren bazı stratejiler.

#4 Rahatlama teknikleri uygulayın.

Fiziksel ve psikolojik gevşeme terapileri, bu teknikleri düzenli olarak uyguladığınız sürece gerginlik baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olabilir. Fiziksel yaklaşımlar, kasları gevşetmek için boynunuza ve omuzlarınıza bir ısıtma yastığı uygulamayı içerir. Bu kasları egzersiz yapmak da onları güçlendirmeye ve germeye yardımcı olur. Bunları gevşetmek ve gerginlik ve stresi bırakmak için dikkatinizi vücudunuzun çeşitli bölgelerine odaklamanıza yardımcı olan rehberli görüntü egzersizleri de yardımcı olabilir.

#5 Biofeedback

Bu gevşeme tekniği özel eğitim gerektirir, ancak insanların tekrarlayan gerginlik baş ağrılarından kaçınmasına yardımcı olabilir. Tipik olarak, bir terapist boyun ve omuz kaslarından gelen elektrik sinyallerini tespit etmek için cildinize elektrotlar bağlar. Daha sonra gergin hale geldiğinizi tanımayı öğrenir ve kasları o kadar sıkmadan önce gerginlik baş ağrısı geliştirirseniz rahatlatırsınız.

#6 Tıbbi yaklaşımlar.

Gerilim baş ağrıları olan bazı kişilerde, tetik noktaları olarak bilinen, boynun arkasında veya omuzlarında çok hassas alanlar bulunur. Bu bölgelere lokal bir anestezi enjekte etmek ağrıyı ortadan kaldırabilir ve baş ağrısının tekrar oluşmasını önleyebilir. Gerilim baş ağrılarını uzak tutmaya yardımcı olabilecek bir dizi ilaç da vardır. Uyuşturucu olmayan tedaviler size ihtiyacınız olan rahatlamayı sağlamıyorsa, sizin için doğru olabilecek ilaç seçenekleri hakkında doktorunuzla konuşun.

Baş ağrılarını önleme, tanılama ve tedavi etme hakkında daha fazla bilgi için,

Popgaf'a içerik eklemek eğlenceli ve kolaydır! Tıkla sen de içerik ekle!

Bu içeriğe puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Meme sağlığı ve hastalıkları nedir? Göğüsler nasıl sağlıklı tutulur?

Neden uyuyama sorunu yaşanır? Uykusuzluk sorunu nasıl giderilir?