in

Yulafın insan sağlığına faydaları nelerdir?

Özellikle cilt sağlığı ve de kalp sağlığı için önemli bir besindir.Yulaf kolestrolü ve kan şekerini düşürüyor ve kalp krizi riskini azaltıyor.

Yulaf: Kolestrolü düşürür, kan şekerini düşürür ve kal krizi riskini minimum seviyeye indirir.

Tüm tahıllar arasında, yulaf kolesterolü düşürmede en etkili olan tahıldır. 1997 yılında yulaf ezmesi gibi yulaftan çözülebilir ürünlerin kalp hastalığı riskini azalttığı ispatlanmıştı.

Suda çözünen çözünür lif, bağırsaklarda bir jel oluşturur. Bu jel vücudunuzdaki bazı kolesterolü hapseder, bu nedenle atardamarlarınıza girmek yerine atık olarak elimine edilir. Bazı kanıtlar ayrıca yulaf yemenin kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olduğunu ve kendinizi doygun hissetmenize yardımcı olduğunu göstermektedir.

Mucize bitki Yulaf, nişasta tanelerinden oluşan bir çeşit tarım bitkisidir. Tüm dünyada her iklimde yetişir

İlk zamanlar hayvan yemi olarak kullanılan bu besin, daha sonra normal yemeklerin içerisinde de kullanılmaya başlamıştır.

Çinliler yulafın zindelik verici özelliklerini binlerce yıl önce keşfetmişler.

Antik Romalılar onu enerji depolamak için sofralarından eksik etmemişler.

Savaşçı Vikingler efsanevi fiziki güçlerini yulaf ezmesi ile hazırlanan ‘porridge’ adlı kahvaltılık yiyeceğe borçlu olduklarını sık sık dile getirmişler.

#1 Vücudu tazeler

Yulaf, pek çok derdin devası olan bir tahıl. Düzenli olarak tüketildiğinde vücudu tazeleyip adeta yeniden yapılandırıyor.

#3 Zihni açar ve Motivasyon sağlar

Yüksek dozdaki enerji verici özellikleri nedeniyle sınavlara hazırlanan öğrencilere, bebek bekleyen anne adaylarına, sporculara, soğuk havalarda çok üşüyenlere, sık hastalanan küçük çocuklara, büyümekte olan çocuklara ve nekahat dönemindeki hastalara birebir geliyor.

#4 Hücreleri yeniler

Yulaf, hücrelere enerji taşınmasında, dokulara kan aracılığı ile oksijen transferinde ve zarar gören yaşlı hücrelerin yenilenmesinde son derece etkili bir besin.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Tai chi nedir? Nasıl yapılır?

Haftada kaç saat egzersiz yapmalı?