in

Dünya'nın Sudan Oluşmuş Olabileceğini Destekleyen Araştırma (www.webtekno.com)

Fransız bilim insanları, Dünya’nın nasıl oluştuğuyla ilgili ilginç bir durum keşfettiler. Yapılan araştırmalara göre Dünya, oluşumu sırasında tahmin edildiği gibi kuru olmayabilir. Hatta belirlemelere göre gezegenimiz, bugünkü okyanusları üç kez dolduracak kadar fazla miktarda suya, oluşumu sırasında sahip olmuş olabilir.

Gezegenimiz üzerinde araştırmalarda bulunan bilim insanları, bugüne dek pek de dillendirilmemiş bir sonuca ulaştılar. Bilim insanlarının son araştırmasına göre Dünya, oluşumu sırasında okyanusları üç kez dolduracak kadar büyük bir su kütlesine sahip olmuş olabilir. Ulaşılan sonuç, bazı geleneksel gezegen oluşum teorileriyle ters düşüyor olsa da yine de dikkat çekici detaylara sahip.

Bugüne kadar oluşturulan gezegen oluşum teorilerinin pek çoğu, Dünya’nın erken dönemlerde çok sıcak olduğunu, tamamen kuru ve susuz bir yapıya sahip olduğunu koyuyordu. Ancak son araştırmalar, durumun böyle olmamış olabileceğini, Dünya oluşurken suyun da gezegenimizi oluşturan kayalarda yer alabileceğini hem de bu su miktarının çok büyük seviyelerde bulunabileceğini gözler önüne seriyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Sony Xperia 5 II'nin Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı (www.webtekno.com)

Türk Telekom, Herkesin Upload Hızını 2 Katına Çıkaracak (www.webtekno.com)