Etrafımızdaki yerleri sanki en özel yerlermiş gibi görürüz. Fakat dünyaya bir baktığımızda bazı insanların olağanüstü yerlerde yaşadığını görebilirsiniz. Eğer bir yer ilginç özelliklere sahipse, çekeceği turist sayısı da çok olur.

1. Lombard Caddesi, San Fransisco

Lombard Caddesi, San Fransisco

Eğer iyi bir sürücü değilseniz bu caddeye girmeyin derim! Bu cadde baştan sona kadar keskin virajlardan oluşuyor. Ayrıca dünyanın en eğri caddesi ünvanını almış. Sadece tek yön bir cadde olmakla kalmıyor aynı zamanda bu caddeye araba park etmek yasak.

2. Sihirli Yuvarlak Kavşak, Amerika

Sihirli Yuvarlak Kavşak, Amerika

Araba sürmek güvenilir olmalıdır. Yine de zaman zaman yolculuk sırasında çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunun sebepleri sizin iyi bir sürücü olmamanızdan trafiğin sıkışın olmasına kadar değişebilir. Dünyanın en eşsiz caddelerinden biri de Amerika’da. Bu cadde 5 yuvarlak kavşaktan oluşuyor. Bu yuvarlak kavşağın en kötü yanı, sürücülerin merkez yuvarlak kavşaktan küçük yuvarlak kavşaklara geçebilmesi için ters istikamette sürmek zorunda kalması. Bu cadde tecrübeli sürücülerin kendilerini denemesi için bir fırsat fakat yeni başlayan sürücüler için de bir kabus olabilir.

3. Yonge Caddesi, Kanada

Yonge Caddesi, Kanada

Dünyanın en uzun caddesi Kanada’da yer alıyor. Caddenin uzunluğu 1,178 mil uzunluğunda. Bu cadde Guinness Rekorlar kitabında da yer alıyor. Daha sonradan rekorda bazı değişiklikler olsa da çoğu insan en uzun caddenin Yonge Caddesi olduğuna inanıyor.

4. 9 de Julio, Buenos Aires

9 de Julio, Buenos Aires

Dünyanın en geniş caddesi Buenos Aires’tedir. Caddenin ismi ülkenin bağımsızlığını ilan ettiği günden geliyor. Cadde 9 şeritten oluşuyor. Caddeden karşıya geçip geri dönmek için 300 adım atmak gerekiyor. İnsanların karşıya geçerken dinlenebilmeleri için oturacak alanlar ve parklar yapılmış.

5. Putrajaya, Malezya

Putrajaya, Malezya

Ortasında büyük bir orman olan bir yuvarlak kavşak mı? Bu gerçekten inanılmaz. Fakat Malezya’da böyle yerlerin sayısı oldukça fazla. Dünyada bu kadar büyük başka bir yuvarlak kavşak daha yok. Yaklaşık 2,11 mil genişliğinde olan bu cadde çok sayıda turist çekiyor.

Facebook Yorumları