Kadınlar dedikoduyu sever. Erkeklerin yaptığı en küçük yanlışları bile fark ederler ve bunları kız arkadaşlarıyla paylaşırlar. Peki ya erkekler? Onlar da bayanların hatalarını fark ediyorlar mı?

Erkekler, bayanların modaya bağlı olarak giyimlerini, makya

1. Parıldayan Göz Farları

Parıldayan Göz Farları

Eğer profesyonel bir makyaj uzmanı değilseniz, parlak ve simli göz farlarından kaçınmanız iyi olacaktır. Mat gölgeler her zaman daha doğal ve uygulanması kolaydır.

2. Yanlış Dudak Kalemi Kullanmak

Yanlış Dudak Kalemi Kullanmak

Eğer bir randevunuz varsa muhtemelen bir restoran ya da kafede olacaktır. Yemek yedikten sonra dudaklarınızın nasıl görüneceğini düşünün ve rujunuzu ona göre uygulayın. Eğer hem dudak kalemi hem ruj kullanırsanız, yemeğinizi yedikten sonra rujunuz silinecek ve sadece dudak kalemi kalacaktır. Sizde bunun hoş görünmeyeceğinin farkındasınızdır. Eğer dudak kaleminiz rujunuzdan ve dudak renginizden koyu ise ortaya çıkacak görünüm çok daha vahim olabilir. Dudak kalemlerinizin dudaklarınızın tonlarında olmasına özen gösterin.

3. Çok Fazla Koku Kullanmak

Çok Fazla Koku Kullanmak

Parfüm özgünlüğünüzü ortaya çıkarmak için kullanılan bir üründür. Fakat hiç bir şeyin fazlası iyi değildir. Sevdiğiniz kokudan bir damla kullanmak sizi yeterince fark ettirecektir. Kokunuzu gizli sırrınız haline getirin. Bir erkeğin ilgisini küçük sırlarınızla üzerinizde tutabileceğinizi unutmayın.

4. Dikkatsizce Yapılmış Epilasyon

Dikkatsizce Yapılmış Epilasyon

İster beğenin ister beğenmeyin, erkekler pürüzsüz bir ciltten hoşlanırlar. Bütün vücudunuza özen gösterin. Bacaklarınız ve koltuk altınız iyi temizlenmiş olmalıdır. Bu makyajdan daha önemli bir şeydir. Sizin temiz biri olduğunuzu gösterir. İyi bir izlenim uyandırırsınız.

5. Kötü Bir Nefes ve Sararmış Dişler

Kötü Bir Nefes ve Sararmış Dişler

Sararmış dişler ve kötü kokan bir nefes asla karşı cinsin ilgisini çekmez. Bu problemin nedenini belirlemeye çalışın. Sigara mı kullanıyorsunuz? Ağız bakımınızı yeterince yapmıyor musunuz? Belki çok fazla kahve, çay ya da şarap içiyorsunuzdur? Sebebi ne olursa olsun bu sorunu en kısa zamanda çözmeniz iyi olacaktır. Beyazlatıcı etkili diş macunları veya ağız suları kullanarak kullanabilirsiniz. Nefes tazeleyici drajelerden çantanızda mutlaka bulundurun. Böylece bembeyaz bir gülüşe ve sağlıklı nefese kavuşabilirsiniz.

6. Kurumuş Bir Cilt

Kurumuş Bir Cilt

Kurumuş bir cilde dokunmak pek tercih edilen bir şey değildir. Kabuklanmış dirsekler ve dizler kötü bir görünüm oluşturur. Nemlendirici ve besleyici duş jelleri, kremler ve vücut losyonları kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

7. Karmaşık Saç Modelleri

Karmaşık Saç Modelleri

Karmaşık saç modelleri festivallerde veya abartılı çekim stüdyolarında fena durmaz. Ama diğer ortamlarda genellikle doğal bir görünüm tercih edilir. Saçlarımıza dokunduklarında jöleden ya da saç spreyinden sertleşmiş saçlarla karşılaşmaları hoşlarına gitmeyecektir.

8. Birbirine Yapışmış Kirpikler

Birbirine Yapışmış Kirpikler

Bu durum genellikle maskarayı çok fazla kullandığımızda olur. Maskara kirpiklerimize yığılır ve bu da hoş bir görüntü oluşturmaz. Kaliteli bir maskara kullanmanız çok önemli. Bir çok maskara fırçası vardır. Size uygun olanını seçmelisiniz. Ve son olarak kirpiklerinizi taramak ve topaklanmalardan kurtulmak için özel fırçalardan kullanmalısınız.

9. Ağır Fondötenler

Ağır Fondötenler

Fondötenler cildimizdeki kusurlu bölgeleri kapatmak amacıyla kullanılır. Cildimizi daha sağlıklı ve berrak gösterir. Hatta cilt tonumuzdaki farklılıklar eşitler. Eğer fondöten kullandığınız yüzünüze bakıldığında anlaşılabiliyorsa, fondöteni yanlış uyguluyorsunuz demektir. Fondöten diğer insanlara hatta size görünmez olmalıdır. Bütün yüzünüze iyice yedirmeli ve çok miktarda kullanmamalısınız. Böylece maske görünümünden kurtulmuş olursunuz.

10. Topluma Hazırlanmak

Topluma Hazırlanmak

Güvenin bana, erkekler kendinizi nasıl daha çekici hale getirmeye çalıştığınızı görmek istemezler. Bunu fark etmeleri bütün büyüyü bozabilir. Onlara çaba harcamadan da güzel göründüğünüzü gösterin. Bütün o abartılı makyaj deneyimlerinizi topluma gösterme arzunuzdan vazgeçin.

Facebook Yorumları