Bittrex 2014 yılında üç siber güvenlik mühendisi tarafından kurulan Bittrex, çok büyük bir hızla piyasaya giriş yaparak dijital cüzdanlar ve kripto para birimlerinin takasları ile ilgili iş yapan sektörlerde lider hale gelmiştir.

1. ABD merkezli bir blockchain platformudur.

Ücretler

Bittrex her ticarette % 0.25 oranında sabit bir ücret almaktadır. Bu, ortalamadan biraz daha yüksek ancak yeni başlayanlar için işleri çok daha basit hale getiriyor. Tüm işlemler için tek bir ücret ödemek, harcadığınız miktarları daha kolay takip edebilmenizi sağlar.

Çeşitlilik

Bittrex’in mükemmel bir kripto parası çeşitliliği vardır (190’ın üzerinde kripto para birimi listelenmiş halde sunulmaktadır). Bu çeşitlilik, kullanıcıların kripto para piyasasında yaygın olarak kullanılan kripto para birimlerinin yanı sıra Loopring ve Tron gibi daha yeni kripto para birimleri ile işlem yapabilmelerini de sağlar. Her gün, Bittrex ilgi çekici yeni para birimlerini listeler. Bittrex Poloniex ile karşılaştırıldığında bu özelliği ile bir adım öndedir (Poloniex sisteminde, kullanıcıların ticaret işlemlerini yapabilmesi için yaklaşık olarak 80 kripto para birimi vardır.)

Bittrex  Doğrulama Nasıl Yapılır?

Doğrulama özelliği, bir işlem yapmaya başlamadan önce sistemin kim olduğunuzu kontrol ettiği güvenlik sürecidir. Bittrex, kripto para birimlerinizin risk altında olmasını engellerken aynı zamanda mümkün olduğunca az kullanıcı bilgisi almayı amaçlar. Bu, kayıtları kontrol ederken Jumio adlı bir servisi kullanır. Jumio servisi, 200’den fazla ülkede 100 milyondan fazla insanı doğrulayabilir. Bu sadece isminizi, adresinizi ve doğum tarihinizi vermeniz gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda dünyanın her yerinden yatırımcının sistemde takas işlemlerini güvenle yapabilmesi anlamına gelir.

Hız

Bittrex, elastik algoritmalar kullanılarak geliştirilmiştir. Bu sayede platformun işlemlerini son derece hızlı yapabilmesi sağlanmıştır. Elastik algoritma para birimleri arasında takas işlemleri yapar iken anlık yatırımlar yapabilmenize imkân sağlar.

Güvenlik

Bittrex piyasadaki en güvenli kripto para transfer platformlarından biridir. Geliştirici ekibin tamamı bilişim güvenlik uzmanlarından kurulmuştur. Bittrex’in kullandığı sistemde, tüm para birimlerinin yaklaşık % 80-90’ı çevrimdışı tutulur. Şimdiye kadar, Bittrex platformunda, hiçbir zaman kullanıcıların varlıklarının çalınması ya da sistemin hacklenmesi durumu ile karşılaşılmamıştır. Bittrex ayrıca tüm işlemleri için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. İki faktörlü kimlik doğrulama, bir kullanıcının herhangi bir işlem gerçekleşmeden önce iki tür bilgi vermesi gerektirmesini gerektirir. İlk tür genellikle bir şifre ve ikincisi ise kullanıcının cep telefonuna gönderilen bir koddur.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları