Son günlerin en popüler yatırım aracı olan kripto paraların bazıları 50x (yani) 50 kat değerlendi. Hergeçen gün dünya genelinde insanlar yatırımlarını kripto para borsalarına kaydırıyor. İşte popüler 10 coin.

1. Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT)

Polkadot Nedir? 
Polkadot ölçeklenebilirlik, gerektiği durumlarda özelleştirilebilirlik ve birlikte çalışabilirlik üzerine işlevsel çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş bir ağdır. Bu ağın token'ının kısaltması ise 
DOT'tur.

Kısa sürede popülerleşen ve kripto para borsalarında DOT kısaltması ile yer alan Polkadot, 2020 yılında İsviçre merkezli Web3 vakfı tarafından üretildi ve piyasalarda yerini aldı. Polkadot, birden çok blok zincirini tek bir ağa bağlayan yeni nesil bir blockchain protokolü olarak da tanımlanıyor.

Polkadot Coin nasıl satın alınır?
Binance borsasına BURADAN üye olarak, Polkadot (DOT) satın alabilirsiniz.

2. Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX)

Avalanche, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını, finansal varlıkları, ticaret ve diğer hizmetleri piyasaya sürmek için bir koruyucu platformdur.

Avalanche, herkesin, her tür varlığı çıkarmasına veya ticaretini yapmasına, akıllı sözleşmeleri ve diğer yeni nesil teknolojileri kullanarak merkeziyetsiz bir şekilde kontrol etmesine olanak sağlayan bir tür küresel varlık borsası olmayı hedefliyor.

Ava Labs'deki geliştiriciler, Avalanche'in standart olarak bir saniye altında işlem sonuçlandırma gücüne sahip ilk akıllı sözleşmeler ağı olduğunu iddia ediyor.

Avalanche, mainnet'ini Eylül 2020'de piyasaya sürdü. Platformun yerel tokeni AVAX, Avalanche içerisinde çeşitli görevleri gerçekleştiriyor ve aynı zamanda kullanıcılar için bir ödüllendirme ve ödeme sistemi görevi görüyor.

Avalanche (AVAX) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN.. üye olarak, Avalanche (AVAX) satın alabilirsiniz.

3. Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi kurmaya karar veren yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edilmiş bir kripto paradır.
Elon Musk'un açıktan desteklediği bir kripto paradır

Dogecoin (DOGE) Coin nasıl satın alınır?
Binance borsasına BURADAN, üye olarak, Dogecoin (DOGE)  satın alabilirsiniz.

4. Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC)

Bitcoin herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. Virgülden sonra 100-milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilir. Ayrıca Derin Ağ'da en çok kullanılan para birimidir.

Bitcoin (BTC) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,Bitcoin (BTC) satın alabilirsiniz.

5. Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH)

Genel olarak Bitcoin  ile ilişkili olsa da, Blockchain teknolojisinin dijital para birimlerinin ötesine geçen birçok başka uygulaması bulunmaktadır. Aslında Bitcoin  , bugün Blockchain teknolojisini kullanan birkaç yüz uygulamadan sadece biridir. Nispeten yakın zamana kadar, Blockchain uygulamaları kodlama, kriptografi, matematik ve önemli kaynaklarla beraber karmaşık bir arka plana sahipti. Ancak zamanla bu değişti.

Elektronik oylamadan ve dijital olarak kaydedilmiş emlak varlıklarına ve ticarete kadar, daha önce hiç kullanılmamış uygulamalar Blockchain ile şu anda aktif olarak geliştirilmekte ve kullanılmaktadır.Geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalar oluşturma araçları sağlayan Ethereum, tüm bunları mümkün kılmaktadır.Ethereum, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan, Blockchain teknolojisine dayanan açık kaynak kodlu platformdur.


Ethereum (ETH) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak, Ethereum (ETH) satın alabilirsiniz.

6. Cardano (ADA)

Cardano (ADA)

2017’de yapılan ICO ile piyasaya çıktı. Proje için 45 milyar adet ADA üretildi.
Yaklaşık 26 milyar adet ADA, 62 milyon Dolar karşılığında satıldı. Önceden üretilmiş 45 milyar adet ADA'nın 31 milyar adetten fazlası dolaşımdadır.


Cardano (ADA) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,  Cardano (ADA)) satın alabilirsiniz.

7. Stellar (XLM)

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Stellar, paranın taşınmasına ve depolanmasına izin veren açık bir ağdır. Temmuz 2014'te piyasaya sürüldüğünde, hedeflerinden biri dünyanın bankasız olanına ulaşarak finansal katılımı artırmaktı - ancak kısa süre sonra öncelikleri, finans şirketlerinin blok zincir teknolojisi aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmaya kaydırıldı.

Ağın yerel simgesi olan lümenler, sınır ötesi varlık ticaretini daha ucuz hale getiren bir köprü görevi görür. Tüm bunlar, benzer bir hizmet için genellikle yüksek ücretler alan mevcut ödeme sağlayıcılarına meydan okumayı amaçlamaktadır.

Tüm bunlar tanıdık geliyorsa, Stellar'ın başlangıçta Ripple Labs protokolüne dayandığını belirtmekte fayda var. Blockchain, hard fork'un bir sonucu olarak oluşturuldu ve daha sonra kod yeniden yazıldı.


Stellar (XLM) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,Stellar (XLM) satın alabilirsiniz.

8. Monero (XMR)

Monero (XMR)

Monero, Nisan 2014'te oluşturulmuş, takas edilebilirlik ve merkeziyetsiziliğe odaklanan açık kaynaklı bir kripto paradır.

Stellar (XLM) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,Stellar (XLM) satın alabilirsiniz.

9. Ripple (XRP)

Ripple (XRP)

Ripple, internet aracılığıyla para göndermek için kullanılan bir iletişim protokolüdür. ABD merkezli Ripple Labs tarafından 2012 yılında geliştirilmiş sistemde Dolar ve Türk Lirası gibi fiat para birimlerinin yanı sıra, Bitcoin ve Litecoin gibi kripto para türünden ödemelerle diğer emtiaları ve değer birimlerini destekler. Ripple; bankaların, ödeme sağlayıcılarının, dijital varlık borsalarının ve şirketlerin gelişmiş blokzincir teknolojisini kullanarak güvenli, ücretsize yakın derecede düşük işlem ücretli ve her boyutta, küresel çapta para ve değer göndermeyi mümkün hale getirmeyi hedeflemektedir.

Ripple (XRP) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,Ripple (XRP) satın alabilirsiniz.

10. Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ)

Chiliz token Ethereum tabanlı ERC-20 token'i olarak bilinmekte. Socios ve Chiliz ekibi dünyanın dört bir yanından birçok önde gelen spor kulübü ile ortaklıklar imzalayıp, taraftarların Chiliz Coin kullanımı sayesinde takımlarının aldıkları kararlarda söz sahibi olabilmesini sağlıyor

Chiliz (CHZ) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,Chiliz (CHZ) satın alabilirsiniz.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları