Merkezi olmayan blockchain ağı üzerinde çıkan ilk kripto para olan bitcoin: kendisinden sonra binlerce kripto paraya (coin) ilham verdi, Token, defi, coin gibi binlerce proje borsalarda işlem görmeye başladı. Uzmanlara göre bu projelerden altyapısı sağlam ve devamlı büyüyecek olanlardan bazıları şunlar

Ethereum (ETH)

Listemizdeki ilk kripto para, Bitcoin alternatifi olan Ethereum, Akıllı Sözleşmelerin ve Merkezi Olmayan Uygulamaların (DApps) herhangi bir ücret kesintisi, dolandırıcılık, kontrol veya üçüncü bir tarafın müdahalesi olmadan oluşturulmasını ve çalıştırılmasını sağlayan merkezi olmayan bir yazılım platformudur. Ethereum'un arkasındaki amaç,;
politika baskısı, milliyet, etnik köken veya inançtan bağımsız olarak dünyadaki herkesin ücretsiz erişebileceği merkezi olmayan bir finansal ürün paketi oluşturmaktır. Devlet altyapısı ve eyalet kimliği olmayanlar banka hesaplarına, kredilere, sigortaya veya diğer çeşitli finansal ürünlere erişebildiğinden, bu özellik bazı ülkelerdekiler için sonuçları daha zorlayıcı hale getirir.

Ethereum (ETH) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak, Ethereum (ETH)satın alabilirsiniz.

Binance Coin (BNB)

Listemizdeki en güçlü projelerden biri de: BNB, Binance borsasının kendi kripto parası bu coin  en sağlamların başında geliyor.  Binance Coin, bu yıl 650 dolara yükselerek kesinlikle etkileyici kazançlar gösteren bir başrol oyuncusu oldu. 

Ayrıca, 2021 için ilk üç aylık coin yakma etkinliği yaklaşıyor ve bu bir katalizör görevi görebilir. Son birkaç ay özellikle dalgalı geçti ve Binance’in büyük gelirler elde etme ihtimali var. Bu, yakma işleminin büyük olasılıkla önemli olduğu anlamına gelir. Üçüncü en büyük kripto para biriminin arzını piyasa değeri ile azaltmak, Mart ayının son günlerinde ve Nisan ayının başında akılda tutulması gereken bir şey gibi görünüyor.

Ayrıca Binance Smart Chain de herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. BNB’nin, kullanıcıların işlem yaptığı temel kripto para birimi olduğu göz önüne alındığında, bu ek talep yaratır.

Binance (BNB) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak, Binance (BNB) NET %20 alım-satım komisyon indirimi satın alabilirsiniz.

Uniswap (UNI)

Uniswap, önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısıdır. Borsayı geçen yıl kullanan kişilere airdrop ile verilen token’lar yazının yazıldığı sırada birim başına 28 dolardan işlem görüyor, bu da insanların çoğunun aldığı 400 UNI’nin neredeyse 12.000 dolar değerinde olduğu anlamına geliyor.

Son yedi gün içinde, UNI değerinin bir kısmını kaybetti ve yaklaşık 32 dolardan düştü. Ancak 24 Mart’ta, uzun zamandır beklenen Uniswap v3’ün teknik özelliklerine göz attık. V3, DEX’i en esnek ve sermaye açısından en verimli otomatik piyasa yapıcıya dönüştürmeyi amaçlayan temel bir güncellemedir.

Katman 1 Ethereum mainnet lansmanının hedefi 5 Mayıs, L2 dağıtımı bundan kısa bir süre sonra yapılacak. Bu kesinlikle proje için büyük bir kilometre taşı ve toplam değerlemesine yansımaya başlaması o kadar da şaşırtıcı olmayabilir.

Uniswap (UNI) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak, Uniswap (UNI)) NET %20 alım-satım komisyon indirimi satın alabilirsiniz.

Solana (SOL)

Genel yükseliş zamanlarında her zaman PUMP yapan bir proje. Solana, saniyede çok fazla işlem ve çok düşük işlem ücretleri sunan ölçeklenebilir bir blok zinciri altyapısını öne çıkarıyor. İnsanlar, Ethereum’un çok yüksek ücretleri ve yavaş işlem süreçleriyle karşılaştırıldığında alternatif arıyor, bir kısmı da Solana’ya yöneliyor. Belki de 2021’de en trend olan projelerden biri olmasının nedeni budur.

Fiyat açısından, yerel token SOL, 2021’deki en iyi performans gösterenlerden biridir. 1 Ocak’ta kripto para birimi 0,55 dolar civarında işlem gördü. Şu anki fiyatı ise 18 dolar civarında. Bu, neredeyse %3,200’lük bir toplam getiri sağlar. Kripto para birimi şu an yavaşlama belirtisi göstermiyor ve DeFi ve NFT’ler etrafındaki mevcut coşku ile kesinlikle göz atmaya değer bir proje.

Solana (SOL) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak, Solana (SOL) NET %20 alım-satım komisyon indirimi satın alabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Nedir?

Özellikle yazılım dünyasının en çok tercih edip yatırım yaptığı DOT ekosistemin ilk  projesi. Polkadot ölçeklenebilirlik, gerektiği durumlarda özelleştirilebilirlik ve birlikte çalışabilirlik üzerine işlevsel çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş bir ağdır. Bu ağın token'ının kısaltması ise DOT'tur.

Kısa sürede popülerleşen ve kripto para borsalarında DOT kısaltması ile yer alan Polkadot, 2020 yılında İsviçre merkezli Web3 vakfı tarafından üretildi ve piyasalarda yerini aldı. Polkadot, birden çok blok zincirini tek bir ağa bağlayan yeni nesil bir blockchain protokolü olarak da tanımlanıyor.

Polkadot Coin nasıl satın alınır?
Binance borsasına BURADAN üye olarak, Polkadot (DOT) NET %20 alım-satım komisyon indirimi satın alabilirsiniz.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını, finansal varlıkları, ticaret ve diğer hizmetleri piyasaya sürmek için bir koruyucu platformdur.

Avalanche, herkesin, her tür varlığı çıkarmasına veya ticaretini yapmasına, akıllı sözleşmeleri ve diğer yeni nesil teknolojileri kullanarak merkeziyetsiz bir şekilde kontrol etmesine olanak sağlayan bir tür küresel varlık borsası olmayı hedefliyor.

Ava Labs'deki geliştiriciler, Avalanche'in standart olarak bir saniye altında işlem sonuçlandırma gücüne sahip ilk akıllı sözleşmeler ağı olduğunu iddia ediyor.

Avalanche, mainnet'ini Eylül 2020'de piyasaya sürdü. Platformun yerel tokeni AVAX, Avalanche içerisinde çeşitli görevleri gerçekleştiriyor ve aynı zamanda kullanıcılar için bir ödüllendirme ve ödeme sistemi görevi görüyor.

Avalanche (AVAX) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN.. üye olarak, Avalanche (AVAX) NET %20 alım-satım komisyon indirimi ile satın alabilirsiniz.

Bitcoin (BTC)

Tüm altcoin sepetlerinde en az %60 Bitcoin tutulması öneriliyor Piyasanın lokomotifi olan bitcoin  her zaman yükselen kripto paraların en başında geliyor

Bitcoin herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. Virgülden sonra 100-milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilir. Ayrıca Derin Ağ'da en çok kullanılan para birimidir.

Bitcoin (BTC) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,Bitcoin (BTC) NET %20 alım-satım komisyon indirimi satın alabilirsiniz.

Cardano (ADA)

2017’de yapılan ICO ile piyasaya çıktı. Proje için 45 milyar adet ADA üretildi.
Yaklaşık 26 milyar adet ADA, 62 milyon Dolar karşılığında satıldı. Önceden üretilmiş 45 milyar adet ADA'nın 31 milyar adetten fazlası dolaşımdadır.

Cardano (ADA) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,  Cardano (ADA)) satın alabilirsiniz.

Stellar (XLM)

Stellar, paranın taşınmasına ve depolanmasına izin veren açık bir ağdır. Temmuz 2014'te piyasaya sürüldüğünde, hedeflerinden biri dünyanın bankasız olanına ulaşarak finansal katılımı artırmaktı - ancak kısa süre sonra öncelikleri, finans şirketlerinin blok zincir teknolojisi aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmaya kaydırıldı.

Ağın yerel simgesi olan lümenler, sınır ötesi varlık ticaretini daha ucuz hale getiren bir köprü görevi görür. Tüm bunlar, benzer bir hizmet için genellikle yüksek ücretler alan mevcut ödeme sağlayıcılarına meydan okumayı amaçlamaktadır.

Tüm bunlar tanıdık geliyorsa, Stellar'ın başlangıçta Ripple Labs protokolüne dayandığını belirtmekte fayda var. Blockchain, hard fork'un bir sonucu olarak oluşturuldu ve daha sonra kod yeniden yazıldı.

Stellar (XLM) Coin nasıl satın alınır?

Binance borsasına BURADAN üye olarak,Stellar (XLM) satın alabilirsiniz.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları