Binance kripto para borsasında referans koduyla üye olmanın bir çok avantajı vardır. referans koduyla üye olduğunuzda %10, %20 hatta uygun şartları taşıyorsanız: %40' a varan komisyon alım-satım indirimi kazanırsınız.

%20 Komisyon İndirimli Referans kodu

%20 Komisyon İndirimli Referans kodu için BURAYA tıklayın.

Binance Referans Programı Güncellemesi ile Yeni Referanslardan Hem Spot Hem de Vadeli İşlemler Komisyonu Kazanmak mümkün hale geldi.

Binance Borsasına REFERANS KODU aracılığıyla üye olmanın avantajları nelerdir?

Binance Borsasına REFERANS KODU ile arkadaşlarınızı davet etmeniz durumunda hem arkadaşınız ömür boyu komisyon indirimi kazanıyor hem de siz.

Binance, işlem ücreti komisyonunu 11/05/2020, 16:00 (UTC) itibarıyla hem Spot hem de Vadeli İşlemler referans programı için birleştirmiştir.

Binance'e referans yoluyla başarıyla kayıt olan her bir kullanıcı için referans olan kullanıcı, referans yoluyla kayıt olan yeni kullanıcı Binance'in hem spot veya hem de vadeli işlemler piyasasında her alım-satım yaptığında, işlem ücretlerinden komisyon alacaktır. Bu da bir spot referans bağlantısı veya vadeli işlemler referans bağlantısı ile artık dilediğiniz gibi yeni kullanıcıları davet edebileceğiniz ve her ikisinden de komisyon alabileceğiniz anlamına geliyor.

Örnek A:

A Kullanıcısı, Spot referans bağlantısıyla B Kullanıcısını davet ediyor. Artık A Kullanıcısı, B Kullanıcısının Binance'in hem spot hem de vadeli işlemler piyasasında yaptığı her işlemin ücretinden bir referans komisyonu alıyor.

Örnek B:

A Kullanıcısı, Vadeli İşlemler referans bağlantısıyla B Kullanıcısını davet ediyor. Artık A Kullanıcısı, B Kullanıcısının Binance'in hem spot, hem marjin hem de vadeli işlemler piyasasında yaptığı her işlemin ücretinden bir referans komisyonu alıyor.

Her biri için belirlenen komisyon ve prim/indirim oranları aşağıdaki gibidir:

Spot:

 • Davet edenin günlük ortalama BNB hesap bakiyesi 500 BNB'nin altındaysa ve temel referans oranı %20 ise, davet ettiği arkadaşlarıyla komisyonun %0, %5 veya %10'unu paylaşmayı tercih edebilir.
 • Davet edenin günlük BNB hesap bakiyesi en az 500 BNB ise, temel referans oranı %40'a çıkar ve davet ettiği arkadaşlarıyla komisyonun %0, %5, %10, %15 veya %20'sini paylaşmayı tercih edebilir.
 • Spot katılımcılarının temel referans oranı %41-50'ye çıkarılmıştır ve komisyonlarını davet ettikleri arkadaşları ile %0, %5, %10, %15 veya %20 oranında paylaşmayı tercih edebilirler.
 • Vadeli işlemler referans bağlantısı ile davet edilen bir kullanıcının komisyon ve primlerinin spot oranı, 'varsayılan' spot referans bağlantısında belirtilen orana göre ayarlanır.

Vadeli İşlemler:

 • Eğer davet edenin günlük ortalama BNB bakiyesi 500 BNB'den azsa, bu kişinin temel referans oranı %20 olur. Bunun %10'unu arkadaşıyla paylaşır, %10'u ise kendine kalır
 • Davet edenin günlük ortalama BNB hesap bakiyesi 500 BNB'den fazlaysa ve temel referans oranı %30 ise, bunun %10'unu arkadaşıyla paylaşır ve kendisine %20 referans bonusu kalır.
 • Vadeli işlemler katılımcılarının temel referans oranı %40 olup, ilk 30 gün boyunca %10'luk indirimi arkadaşlarıyla paylaşacaklardır ve davet edene %30 referans bonusu kalacaktır.

Notlar:

 • Komisyonların birleştirilmesi, 07/05/2020, 13.00 (UTC) tarihinden önce spot veya vadeli işlemler referans programı kapsamında referans ile Binance'e kaydolan kullanıcılar için geçerli değildir.
 • Spot komisyonunun varsayılan bağlantısı, spot referans açılış sayfasının sol üst köşesinde görülebilir ve mevcut bağlantıların herhangi birinde 'varsayılan' seçeneğine tıklanarak her zaman için değiştirilebilir. 
 • Kullanıcı, vadeli işlemler referans bağlantısını kullanarak bir hesap açarsa, bu kullanıcının spot referans oranı spot komisyonun varsayılan bağlantısı ile belirlenir. Davet eden daha sonra varsayılan bağlantısını farklı bir spot komisyon oranı içeren başka bir bağlantı ile değiştirirse, kullanıcıya hesabı açtığında geçerli olan spot referans oranı uygulanmaya devam edecektir.  
 • Spot ve Vadeli İşlemler referansla davet bilgileri, ilgili ürünün açılış sayfasından görüntülenebilir. Spot referans açılış sayfası ve Vadeli İşlemler referans açılış sayfası.
 • Spot ve vadeli işlemler programlarının referans kuralları değişmemiştir.

 

Binance'in mobil kripto alım-satım uygulamasıyla dilediğiniz yerden işlem yapın:

Android Sürümünü İndir

iOS Sürümünü İndir

Desteğiniz için teşekkürler!

Binance Ekibi

12/05/2020

Tr Binance Referans Kodu Oluşturmak ve Karşılıklı Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

%20 Komisyon İndirimli Referans kodu için BURAYA tıklayın.

Binance Referans Programı Güncellemesi ile Yeni Referanslardan Hem Spot Hem de Vadeli İşlemler Komisyonu Kazanmak mümkün hale geldi.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları