Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın batık haberlerine rağmen vatandaşları 110 milyon lira daha dolandırdığı ortaya çıktı.
2
5
1,256
okunma

SON GÜNE KADAR DOLANDIRDI

SON GÜNE KADAR DOLANDIRDI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından "Nitelikli Dolandırıcı" olarak adlandırılan Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın'ın ülkeden kaçtığı öğrenildi. Uruguay'a kapağı attığı iddia edilen Aydın'ın milyonlarca doları da beraberinde götürdüğü öğrenildi. 

BAYİLER DOĞRULADI

BAYİLER DOĞRULADI

Aydın'ın kaçtığını ise bölge bayileri doğruladı. Son ana kadar Aydın'a güvendiklerini belirten bayiler, "2 aydır ödeme alamıyorduk. İçeride milyonlarca dolarımız var. Aydın ile son 5 gündür irtibat kesilmişti. Önce Dubai'ye sonra da Uruguay'a gitmiş. Hiç kimse parasını alamıyor. Bankalarda tek kuruş bırakmamışlar" açıklaması yaptı. Ortada kalan şirket çalışanları da kandırıldıklarını iddia ederek savcılığa başvurmaya başladı. Aydın'ın çıkan haberlere rağmen son 4 ayda da 110 milyon TL ilave para toplamayı başardığı iddia edildi. Bazı Çiftlikbank şarküterileri ise hedef olmamak amacıyla kepenk kapattı. Şirketin genel müdürü de sosyal medya hesabından kandırıldığını duyurdu..

TÜRKİYE'DE YAPILAN EN BÜYÜK DOLANDIRICILIK

TÜRKİYE'DE YAPILAN EN BÜYÜK DOLANDIRICILIK

Yapılan incelemeler sonucunda Çiftlik Bank’ın 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladığı ve bunların 62 bin 877 kişisine 398.3 milyon TL’lik bir geri ödeme yaptığı ortaya çıktı. Açığa çıkan 113,4 milyon TL’nin ise Kuzey Kıbrıs’a aktarıldığı tespit edildi.

Facebook Yorumları