İçişleri Bakanlığı, Almanya'ya gönderilen 43 kişinin Türkiye'ye dönmediğine dair iddiayla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı, Malatya'da Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya'ya gönderilen 45 kişiden haber alınamıyor

İçişleri Bakanlığı, Malatya'da Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün Türkiye'ye dönmediği iddialarına ilişkin olarak açıklama yaptı.

Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, "Soruşturmada ilgili vali yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü ve 2 kamu görevlisi görevden uzaklaştırılmıştır" bilgisi verildi.

AKP'li belediye göndermişti! Veli Ağbaba Almanya'ya gidip dönmeyenlerin isimlerini açıkladı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba AKP’li Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya'ya gönderilen 45 kişinin isimlerini doğum tarihleriyle birlikte paylaştı. Almanya’ya giden 45 kişiden 43’ünün geri dönmeyerek iltica talebinde bulunması büyük tepki çekmişti. Listeye göre Almanya’ya gidip dönmeyenler 18 ila 48 yaş grubu arasında bulunuyor.CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba sosyal medya hesabından, Malatya Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya'ya gönderilen ve geri dönmeyerek gündem olan kişilerin isim listesine ulaştıklarını duyurdu. Twitter'dan videolu bir mesaj yayınlayan Ağbaba, kişilerin soyadlarını ve kimlik numaralarını gizleyerek listeyi paylaştı. Ağbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu da konuyla ilgili göreve davet etti.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları