Sporunuzu hiç ihmal etmiyor; sağlıklı besleniyorsunuz. Ancak bazen gelen yeme isteğinizi bastırmak çok mu zor oluyor? İşte o yeme krizlerinde abur cubura düşmemek için tüketebileceğiniz 6 sağlıklı alternatif ..

1. Bir Küçük Boy Elma ve Fıstık Ezmesi İkilisi

Bir Küçük Boy Elma ve Fıstık Ezmesi İkilisi

1 çorba kaşığı fıstık ezmesinde yaklaşık 3 gr proteinle birlikte 6 gr yağ bulunmaktadır. İçerdiği sağlıklı yağlar spordaki performansınızı arttıracağı gibi elmadan gelecek olan lif de günlük gereksiniminize katkıda bulunacaktır.

2. Armuttan Kendinize Mini Tatlar Çıkartabilirsiniz.

Armuttan Kendinize Mini Tatlar Çıkartabilirsiniz.

Lif içeriği yüksek olan armutu ikiye bölün ve içine tuzsuz lor peyniri koyun. Kan şekerinizi düzenlemesi için tarçın serptiğiniz armutları mikrodalga fırında ısıttın. Tatlı kaçamaklarına hayır demek için mükemmel bir ara öğün olacaktır.

3. Yanınızda Taşıyabileceğiniz Sandviçler Üretin

Yanınızda Taşıyabileceğiniz Sandviçler Üretin

Kim ara öğünde bir sandviçe hayır diyebilir ki! Bunun en kolay yolu akşamdan hazırladığınız sandviçi evden çıkarken çantanıza atmak. Hazırlama aşamasında damak zevkinize göre sandviçlerinizi renklendirebilirsiniz. Benim favorim ton balığı ve lor peynirli avokadolu sandviç!

4. Kendi Granolanızı Kendiniz Yapın

Kendi Granolanızı Kendiniz Yapın

Marketten aldığınız paketli ürünler ekstra kavrulmuş tuzlu fındık ya da şeker ilavesi içerebilir. Bunun yerine evde kendi granolanızı kendiniz hazırlayın. İçine yulaf, kurumuş meyveler, badem ve fındık atabilirsiniz. Günlük almanız gereken kalori ve besin ihtiyacınıza göre granolanızı şekillendirebilirsiniz.

5. Yumurtadan Korkmayın

Yumurtadan Korkmayın

Özellikle yumurta akıyla yapacağınız tarifler sizin ara öğünlerinize besleyicilik katacaktır. Kendinizi çok aç hissettiğinizde elinizdeki tek malzeme yumurtaysa korkmayın; mikrodalga fırında içine biraz su eklediğiniz yumurtanız hemen pişecek ve açlığınızı yatıştırmanız için hazır olacaktır.

6. Bir Başka Kurtarıcınız : “Meyveli Yoğurtlar”

Bir Başka Kurtarıcınız : “Meyveli Yoğurtlar”

Yoğurdun içine yarım çay bardağı kendi hazırladığınız granola ve 3-5 adet çilekle mükemmel besleyici bir ara öğün yapabilirsiniz.

Facebook Yorumları