Türkiye'de kripto para alım satımına aracılık eden kripto para borsalarının tam listesi. Bitcoin ve altcoin yatırımcıları Türkiye'den alım satımlarını bu platformlar üzerinden yapıyor.

BtcTürk

BtcTürk

BtcTurk, 2013 yılında Türk lirası ile ilk Bitcoin alım satım işleminin gerçekleştirildiği Türkiye'nin Türk lirası tabanlı ilk kripto para alım satım platformudur. 1 Temmuz 2013 tarihinde iş insanı Kerem Tibuk tarafından kurulmuş, 2018 yılında QNB Finansinvest CEO'su Özgür Güneri tarafından devralınmıştır.

Paribu

Paribu

Paribu, 2017'de kullanıma sunulan Kripto para alım satım platformudur. Paribu, 2015'te ön hazırlık çalışmalarına başlamıştır. 2016'da kurulmuş, 14 Şubat 2017'de halkın kullanımına açılmıştır. 
Paribu, Türk Ticaret Kanunu’na uygun bir şekilde kurulmuş bir anonim şirkettir ve Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu başta olmak üzere tüm mevzuatlara tabidir. Bu mevzuatlara tam riayet ile hareket etmektedir. Elde edilen kazanç da Türk Vergi Kanunu ve ilgili mevzuatlara göre vergilendirilmekte ve ödenmektedir.

TrBinance

TrBinance

Çin merkezlidir. Türkiye'deki kullanıcılarının doğrudan banka kanalı üzerinden Türk lirası (TRY) yatırma ve çekme işlemleri yapabilmesi ve TRY işlem çiftleri ile doğrudan kripto para alım satım işlemleri gerçekleştirebilmesi için açıldı.

Koindex

Koindex

Japonya merkezli global dijital varlık alım satım platformu Koindex, Türk Lirası işlem yapabilmek için Türkiye'de de ofis açtı 10 Ağustos 2020 faaliyetlerine başlayan ve ana gelir kaynağı kullanıcı işlem ücretleri olan Koindex, Türkiye'de kayıtlı bir dijital varlık borsasıdır. Koindex'in ayrıca, kullanıcıların gelir paylaşımı (pasif gelir) dahil olmak üzere borsanın çeşitli özelliklerine katılmalarını teşvik edecek şekilde tasarlanmış KOIN adlı kendi token’ı vardır. Koindex, dünyada kripto paraların benimsenmesine yardımcı olmak için Türkiye’de büyümeyi ve küresel olarak genişlemeyi amaçlamaktadır.

Coinzo

Coinzo

Türkiye’nin kripto para piyasalarından birisi olan Coinzo, Türkler tarafından geliştirilmiştir. 

Türkiye kripto parayla tanıştığından bu yana yeni kripto para piyasaları ortaya çıkmaya başladı. İnsanlara kripto parayı tanıtmak ve aralarında alım satımı yapmak için geliştirilen bu piyasalar bugün fazla olsa da doğru düzgün piyasalar pek az. Bunlardan birisi olan Coinzo ise 2018 yılında çıkmış bir kripto para piyasasıdır.

Felixo

Felixo

Bitlo

Bitlo

Kripto para alışveriş sitesidir. 2017 yılında temelleri atılan site Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay tarafından kurulmuştur.

Bitturk

Bitturk

Soğuk Depo özelliği ile dijital varlıkların offline ve farklı lokasyonlarda saklanmasını, hesap güvenliği için İki Faktörlü Doğrulama ve güvenli ve hızlı alım satım talep eden kullanıcılar için BitTurk geçerli bir platformdur.

Koinim

Koinim

Türk Lirası ile kolayca Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dogecoin ve Dash gibi coinlerin alım satımını yapan Türk kripto para borsasıdır.

Bithesap

Bithesap

Bithesap:  Bitcoin ve Altcoin alım satımı yapabileceğiniz, kripto paralar için borsa platformudur. Türkiye merkezlidir

icrypex

icrypex

icrypex çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için platform sağlayan bir Türk kripto para borsasıdır. 2018 yılında Gökalp İçer tarafından Türkiye’de kurumsal yapı ile kurulan, kendi nodelarına, trading ve matching enginelerine sahip, emir defteri yönetimini kendi yapan kripto para platformudur

Bitçi

Bitçi

Bitci, kripto para birimlerinin ticareti ve muhafaza edilmesi için platform sağlayan bir Türk Kripto Para borsasıdır. 2018 yılında Çağdaş Holding'in CEO'su olan Burak Çağdaş Çağlar tarafından kurulmuştur. Kullanıcılarının yatırım hareketlerini inceleyip, raporlayan bir Türk Dijital Para borsasıdır.

Cryptosa

Cryptosa

Türk Lirası ile BitcoinDolar, ve Tether paritelerinde; global borsalardan beslenen yüksek hacim ve gelişmiş emir tipleri ile kolayca, Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar, ChainLink, ve birçok altcoini al satılan bir platformdur

Diğer Türk kripto para borsaları

  • barimeks
  • goldexco
  • bitexen
  • bitay
  • narkasa
  • vebitcoin
  • thodex
  • sistemcoin


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları