Trendyol Emlak Üyelik Şartları Nelerdir? Nasıl Başvurulur? İlan Paket Fiyatları Ne Kadar?
Trendyol Emlak Üyelik Şartları Nelerdir? Nasıl Başvurulur? İlan Paket Fiyatları Ne Kadar?
Türkiye ilan siteleri arasına yeni bir ilan platformu daha katılıyor. Temmuz 2022 itibariyle yayına başlayacak olan trendyol emlak platformuna nasıl başvuru yapılır?

Başvuru Şartları Nelerdir?

Trendyol emlak platformuna başvuru yapabilmek için ,
- Vergi Levhası
- Emlak ve gayrimenkul satış danışmanlık belgeleri
- Ticaret Odası Kaydı
- İmza Sürküleri gerekmektedir. Bu belgeleriniz var ise,
1- Üyelik Bilgileri doldurarak
2- Paket Seçimi yaparak
3- SMS Doğrulaması yaparak
4-Üyelik Sözleşmesini imzalay Başvuruyu TamamlamaÜye Olarak, Trendyol Emlak'a üye olarak ilanlarınızı Trendyol kullanıcıları ile buluşturabilirsiniz.
Hızlı trendyol emlakçı başvurusu (bu linkten kaydınızı ve başvurunuzu oluşturarak ilanlarınız ekleyebilirsiniz)

 

 

Trendyol Emlak Ücretli mi?

Evet. Pazaryeri platformunda, satıcılardan %25'e kadar komisyon alan trendyol'un emlak platformu da ücrete tabi. Lansman sürecinde 3 ayrı paket seçeneği sunan trendyol emlak'ın ilerleyen zamanda nasıl bir fiyat belirleyeceği bilinmiyor.
trendyol emlak başlangıç, profesyonel ve premium paket fiyatları şu şekilde;

Başlangıç Paketi
Aylık Fiyatı: 199 TL 
İlan Sayısı: 50
Kullanıcı Hakkı: 7
Fotoğraf Sayısı (İlan Başına): 50
Video Sayısı (İlan Başına): 1

Profesyonel Paket
Aylık Fiyatı: 299 TL 
İlan Sayısı: 100
Kullanıcı Hakkı: 12
Fotoğraf Sayısı (İlan Başına): 50
Video Sayısı (İlan Başına): 1

Premium Paket
Aylık Fiyatı: 399 TL 
İlan Sayısı: 200
Kullanıcı Hakkı: 22
Fotoğraf Sayısı (İlan Başına): 50
Video Sayısı (İlan Başına): 1

Trendyol Emlak Başvuru Aşamaları (Resimli Anlatım)

1- trendyol.com ’da sağ üst köşede yer alan “Trendyol’da Satış Yap” butonu üzerinden başvuru formunu doldurarak başvurunuzu başlatabilirsiniz.2- Satış yapacağınız panel ekranında Emlak seçeneğine tıklamalısınız.


3- Satış yapacağınız panel ekranında Emlak seçeneğine tıklamalısınız


4- Ad-Soyad, Telefon Numarasını doldurduktan sonra, İlan yükleyebilmeniz için bir firmanıza ait geçerli TTBS Yetki Belgesi No girmelisiniz. Bu aşamada: TCKN-VKN & TTBS uyumu aranacaktır
5- Paket Seçimi6- Paket seçiminizin ardından Aydınlatma Metnini okuyarak “okudum ve anladım.” alanını işaretlemeli ve Devam Et butonuna tıklamalısınız. 7- Ardından Üyelik Sözleşmesini İndir ve Oku butonuna tıklayarak sözleşmenizi indirmeli ve okumalısınız. Üyelik Sözleşmesini okudum ve anladım alanını onaylamalısınız. Başvuruyu Tamamla butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.8- Bilgilerinizi eksiksiz doldurduğunuz takdirde Tebrikler ekranı ile karşılacaksınız. Islak imzalı sözleşmenin aslını 10 gün içinde Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi 132. Sokak No:1/1, 59860, Ergene/Çorlu/ Tekirdağ adresine anlaşmalı olduğumuz PTT kargo ve 804173504 kargo kodu ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Belgelerinizi gönderdikten sonra 7 gün içinde SMS ile giriş süreci hakkında bilgilendirileceksiniz
Başvurunuz onaylandıktan sonra panelinizden Hesabım ekranı altında belgelerinizi yükleyip ilan oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol Emlak ve Diğer İlan sitelerinin Farkları ( Artıları ve Eksileri) Nelerdir?

sahibinden.com
Artıları: Türkiye'deki en büyük emlak ve vasıta ilan sitesi olan sahibinden.com'un avantajı en fazla tekil ilan trafiğine ve bilinirliğe sahip olan ilan sitesi olması.
Sadece emlak değil, Vasıta, Alışveriş, Sanayi, Hayvanlar Alemi gibi ilan kategorilerinin olması, Platform üzerinden sadece ilan değil, alışveriş de yapılabilmesi.
Eksileri: Platformda sadece tekil trafik sayısı yüksek değil, aynı zaman ilan sayısı da oldukça yüksek olduğundan çoğu zaman ilanlar çok ileri sayfalarda listelendiğinden ziyaretçi trafiği almaması. Ayrıca ilan paket fiyatlarının çok yüksek olması ve büyük emlak ve inşaat firmalarının sponsorlu öne çıkan ilanları haksız rekabete neden olması.

emlakjet.com
Artıları: Tekil trafik sayısı yüksek olan ilan platformlarından olan emlakjet.com sadece emlak dikeyinden ilan yayınlıyor. Bu sadece emlak ilanı verenler ve emlak ilanı arayanlar için avantaj sağlıyor.
Eksileri: jetsat, endeksa ve benzer ek uygulamaları ilan dikeyinden uzaklaşarak ev satışı yapan bir platforma dönştüğünü gösteriyor. İlan paket fiyatlarının yüksek olması.

zingat.com
Artıları:
Uzun yıllardır Türkiye'de emlak ilan dikeyinden yayın yapan zingat.com platformu en bilindik 5 ilan platformu arasında
Eksileri:
Rakiplerine oranla daha düşük tekil trafiğe sahip olması. İlan paket fiyatlarının yüksek olması.

internetekoy.com
Artıları: 240 ülkede, 14 ayrı dilde ilan yayınlanabilen Türkiye merkezli tek ilan sitesi olması. internetekoy.com ilan platformunda sınırsız sayıda tamamen ücretsiz ilan yayınlanabilmesi. ilanbaşı 100 Adet fotoğrafa ekleme imkanı olması.
Ayrıca alanında tek olan emlak.video platformunun da internetekoy iştiraki olması.
Eksileri: Pazara henüz yeni girmiş olması

hepsiemlak
Artıları: Türkiyenin ilk emlak ilan platformlarından olması, Marka bilinirliği ve yüksek ziyaretçi trafiğine sahip olması.
Eksileri: hepsiemlak.com İlan paket fiyatlarının yüksek olması.

emlak.video: 
Artıları: emlak.video
 dünyanın ilk emlak dikeyinde ilan platformu olması ile dikket çekiyor. canlı yayında yapılabilen emlak ilan platformunda sadece emlak ilan videoları yayınlanıyor.
Platform hem emlak video ilanlarının paylaşılmasına izin veriyor hem de şirketlerin yüksek sunucu maliyetlerine çözüm olarak sınırsız video alanı imkanı sunuyor.

Eksileri:
Marka bilinirliğinin az olması.

trendyol emlak: 
Artıları: Trendyol platformunun özellikle moda kategorisinde yüksek tekil trafiğe sahip olması Fkat bu trafiğin ne kadarının emlak alanına kayacağı ve ne kadarının hedef kitle trafiği olacağı bilnmiyor.
Eksileri: Trendyol'un moda v.b kategorilerde pazaryeri olarak bilinmesi. n11 örneğinde (Otomobil satışı) olduğu gibi, bu emlak açılımının trendyol'a zarar da vermesi mümkün görünüyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorum

https://www.popgaf.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!
.