Karşınızda modern toplumda neyin yanlış olduğunu dürüst bir şekilde anlatan 10 illüstrasyon:
1
0
4,233
okunma

1. Teknoloji köleleri

Teknoloji köleleri

İnsanlar teknolojiyle öylesine meşgul ediliyorlar ki. Bir çoğumuz vaktini ve enerjisini akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar veya Apple ürünlerine harcıyor. Ancak biz bu şeylerle özgürlük mü kazanıyoruz yoksa her zamankinden daha mı bağımlı hale geliyoruz?

2. Gerçek ilişki mi?

Gerçek ilişki mi?

Sizce bir ilşkinin amacı bu mu? Bence değil. Bu illüstrasyonda çift internete öyle bir dalmışki yanyana olduklarının farkında bile değil.

3. Bugün de yarın da aynı miktarda zaman var

Bugün de yarın da aynı miktarda zaman var

Yaptığımız herşey zaman gerektirir. Ama ne yazık ki, zamanı yönetemiyoruz. Biz sadece kendimizi yönetebiliyoruz. Her şeyi aynı anda yapamadığımız için işlerimizi öncelik sırasına koyuyoruz. Bazı insanlar “yarın”a bağlı, ama “yarın” da “bugün” de aynı miktarda zaman var.

4. Herkes modayı takip ediyor

Herkes modayı takip ediyor

Moda ile ilgili insanlarda yanlış bir kanı var. Daima en yeniyi giymek. Siz buna inanmayın. Size ne yakışıyorsa, nasıl rahatsanız öyle giyinin.

5. Fit olun, şişman olmayın!

Fit olun, şişman olmayın!

Kabul edin, bazı insanlar diğerlerini sadece dış görünüşüne göre değerlendiriyor. Yargılamayı bırakın ve farkına varın: kilolu insanlar her zaman sağlıksız değildir, aynı şekilde sağlıklı insanlar da her zaman ideal vücut ölçülerine sahip olmayabilir.

6. Bizi tanımlayan deri rengi değil insanlıktır!

Bizi tanımlayan deri rengi değil insanlıktır!

Irkçılık yüzünden dünyada her gün insanlar öldürülüyor. Herkesin farkında olması gereken, bizi tanımlayan deri rengi değil, insanlıktır.

7. Şiddet!

 Şiddet!

Şiddet asla çözüm değil! Şiddete şiddetle cevap vermeyin. Bunun üzerinden asla adalet sağlanamaz.

8. Duyarsızlık had safhada!

Duyarsızlık had safhada!

İnsanların bu kadar duyarsız olması utanç verici. Bir insan için başka insanlara yardım etmek yerine selfie veya fotoğraf çekmenin daha öncelikli olması cidden korkutucu.

9. Her yer selfie

Her yer selfie

Selfieler her yerde. Ama selfie’ nin ne zararı var sadece fotoğraf diyebilirsiniz. Aslında bir zararı yok.Ancak insanlar kendilerini selfielere bakarak değerlendiriyor ve bu yüzden başkalarına üstünlük taslıyorlarsa işte burada sorun başlıyor.

10. Kimse gerçekten dinlemiyor

Kimse gerçekten dinlemiyor

Sizi dinlemeyen insanlar, hayatınızı paylaşmak zorunda olmadığınız insanlardır.

Facebook Yorumları