Geçmişten günümüze kadar gelen unutulmaz 8 okul temalı dizi sizler için derledik.
0
0
6,550
okunma

1. Hayat Bilgisi

Hayat Bilgisi

3 sezon devam eden dizide 137 bölüm yayınlanmıştır. Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybeden idealist Afet Öğretmen, küçük kardeşi Kerem ile birlikte Anadoluyu karış karış dolaşmıştır. Ezberci eğitimden değil, yaratıcı eğitimden yana olan Afet Güçverir buralarda türlü tayinler, atılmalar görmüş ve kardeşine tokat attığı için ayrılmak zorunda kaldığı eski meslektaşı, aşkı Tekin Bey'i ise asla unutmamıştır. Kardeşi ile birlikte yıllar sonra son sürgünleri olan İstanbul Rıdvan Kanat Lisesine gelirler. Bu tayin Afet Güçverir için yeni bir yaşam,öğrenciler içinse uzun soluklu bir hayat eğitiminin başlangıcı olacaktır.

2. Lise Defteri

Lise Defteri

Lise Defteri, liseli gençlerin gençlik yıllarındaki sıkıntılarını, mutluluklarını, hüzünlerini, sırlarını ve yaşadıkları olayları anlatan bir Türk dizisi.

3. Koçum Benim

Koçum Benim

Koçum Benim, Tarık Akan, Ebru Cündübeyoğlu, Sevil Üstekin, Zihni Göktay, Ozan Güven, Yunus Günçe'ın başrolünü paylaştığı 2002-2004 arasında gösterilmiş televizyon dizisidir.

4. Pis Yedili

Pis Yedili

Pis Yedili, Show TV'de 25 Ekim 2011 tarihinde başlayıp 24 Haziran 2014'te sona eren Türk gençlik komedi dizisi.

5. Kavak Yelleri

Kavak Yelleri

Kavak Yelleri, Türk gençlik drama dizisi. Timur Savcı tarafından yaratılan dizi Seferihisar 'da ve İstanbul'un çeşitli semtlerinde çekildi.

6. Arka Sıradakiler

Arka Sıradakiler

Arka Sıradakiler, MinT Prodüksiyon tarafından FOX kanalı için hazırlanan Türk drama dizisi. Dizinin yapımcılığını Birol Güven, yönetmenliğini ise Hamdi Alkan üstlenmiştir. 30 Eylül 2007'de yayına başlamıştır.

7. Acemi Cadı

Acemi Cadı

Acemi Cadı, önce Kanal D'de, daha sonra Star TV'de yayınlanmış Türk dizisi. Cadı olduğunu yeni öğrenen Ayşegül'ün halaları ve arkadaşlarıyla birlikte geçirdiği yaşantısını, hoşlandığı çocuk olan Selim'i Tuğçe'ye kaptırmama çabasını, yaptığı ... 

8. Sınıf

Sınıf

Sınıf Türk Drama Gençlik 2008 yılı televizyon dizisi.Yönetmenliğini Metin Balekoğlu senaryosunu Kerem Deren 'in yazdığı Show tv de oynamış dizidir.Fakat dizi sadece 6 bölüm sürmüştür. Sloganı 'Hayatta kalmak' tır.

Facebook Yorumları