Aşırı yemek yeme (4/8)

50 yaş ve üstü erkeklerin günlük ortalama 2.500 kaloriye ve özellikle aktif olmaları durumunda yaklaşık 2.800’e ihtiyaçları vardır. Ancak yaşlandıkça fazla yemek yemek daha kolaydır ve doğal olarak daha yavaş bir metabolizma ile eşleştirildiğinde kilo alımına yol açabilir.

Aşırı yemeyi kontrol etmek için daha küçük porsiyonlar yiyin. “Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanmak porsiyon boyutlarını düşürüyor, ancak kendinizi mahrum bırakıyormuşsunuz gibi görünmüyor” diyor Dr. Ayrıca, her öğünde bir bardak su için, iştahınızı azaltmanıza ve dehidrasyonu önlemeye yardımcı olabilir.

Kalorileri izlemenin bir başka yolu, uygun kısımlara hizmet etmek için bir ölçüm kabı kullanmaktır. Bir porsiyonun ne olduğunu görmek için gıda ambalajını kontrol edin; örneğin bir porsiyon makarna, çorba veya tahıl genellikle bir bardaktır.

Belirli yiyecekleri seçerken, ihtiyacınız olan vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları sağlayabilen önerilen beş günlük porsiyon meyve ve sebzeleri almaya odaklanın. Yapraklı yeşil sebzeleri, narenciye ve meyveleri dahil etmeye çalışın. Araştırmalar, bu üç gıda grubunun kardiyovasküler hastalık ve kanserin önlenmesi üzerinde en önemli etkiye sahip olabileceğini göstermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İyi uyu (3/8)

Sınavlarla güncel kal (5/8)