Günlük hareket et (2/8)

Uzun süreli sağlık için düzenli egzersiz şarttır. “Her gün hareket etmelisin,” diyor Dr. Rhodes-Kropf. Egzersiz yapmak için günde 30 dakika ayırın. Bir alışkanlık oluşturmanıza yardımcı olması için önce belirli bir zaman seçin. 2 Temmuz 2019’da Hücre Metabolizması’nda yayınlanan bir çalışma, sabahın sonlarında egzersiz yapmanın genellikle akşama kadar beklemekten daha iyi olduğunu gösterdi. “Sabahları genellikle günün ilerleyen saatlerine göre daha fazla enerjiniz var,” diyor Dr. Rhodes-Kropf.

Çevrenizde dolaşırken gücü deneyin ve arkadaşlarınızın size katılmasını sağlayın. Bir koşu bandında yürüyün veya eliptik bir antrenör kullanın.

Bir süredir egzersiz yapmadıysanız veya yakın zamanda bir yaralanmadan kurtulduysanız, bir fizyoterapistle görüşmeyi veya kişisel bir eğitmen kiralamayı düşünün. Hangi tür egzersizlerin mevcut fiziksel sağlığınızla eşleştiğini değerlendirebilir ve kişiselleştirilmiş bir egzersiz planı tasarlayabilir.

Ayrıca, gün boyunca ekstra hareketler yapmak için fırsatlar arayın. Örneğin:

Dişlerinizi fırçalarken birkaç set topuk yükselişi yapın.

Mutfak tezgahına karşı bir veya iki set şınav yapın.Kutuları çorbaları dambıl olarak kullanın ve 10 ila 20 kez kaldırın.Paspas, ayıklama ve tırmık gibi daha fazla ev işleri ve bahçe işleri yapın.Markete giderken normalden daha uzağa park edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Heyecanını yitirme (1/8)

İyi uyu (3/8)